Po spotkaniu pomorskich CIS/KIS w Kartuzach [RELACJA]

Pomorski Konwent CIS/KIS odbył się w dniach 18-19.09 br. w Kartuzach Fot. Maciej Kochanowski

W dniach od 18 do 19 września br. w Kartuzach odbyło się kolejne spotkanie Pomorskiego Konwentu Centrów i Klubów Integracji Społecznej. Przedstawiciele pomorskich CIS i KIS rozmawiali m.in. o swoich doświadczeniach w codziennej pracy w jednostkach zatrudnienia socjalnego czy zmianach struktury klientów. Wzywaniem w najbliższych latach będzie na pewno praca z osobami z zaburzeniami psychicznymi. Ponadto uczestnicy spotkania dyskutowali o standardach oraz o planach na najbliższą przyszłość.


Spotkanie prowadziła Przewodnicząca Pomorskiego Konwentu CIS/KIS Justyna Rozbicka-Stanisławska. W trakcie spotkania zaprezentowano m.in. prezentacje, które przygotowane były na odbywającą się 4 września br. w Spocie konferencję z okazji 15 - lecia Ustawy o zatrudnieniu socjalnym. Prezentacje dostępne są do pobrania tutaj:

W trakcie spotknia Przewodnicząca konwentu została również wyróżniona, specjalną nagrodą z okazji 30 - lecia istnienia Koła Gdańskiego Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta. Specjalne Wyróźnienie wręczył Prezes Towarzystwa Wojciech Bystry.

Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu Pomorski system przedsiębiorczości społecznej: koordynacja rozwoju ekonomii społecznej w województwie pomorskim na lata 2019-2022. Projekt finansowany jest w ramach RPO WP 2014-2020 ze środków EFS.

 

Galeria zdjęć. Fot. Maciej Kochanowski [ROPS]

view szablon artykułu