Posiedzenie Zespołu Zadaniowego ds. regionalnej polityki imigracyjnej

Fot. Agata Chrul

Założenia krajowej i regionalnej polityki migracyjnej były przedmiotem dyskusji podczas posiedzenia Zespołu Zadaniowego ds. regionalnej polityki imigracyjnej działającego przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego. Jedynego takiego zespołu w Polsce na poziomie samorządów województw.

 

Gościem spotkania był Paweł Chorąży podsekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju oraz Piotr Krasuski Dyrektor Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego, który przedstawił założenia krajowej polityki migracyjnej.

Długotrwałe procedury związane z uzyskaniem pozwolenia na pracę, jakość pracy agencji zatrudnienia, problemy związane z systemem ochrony zdrowia a także nieprzygotowany do przyjęcia dzieci imigrantów system edukacji to główne wątki poruszane podczas dyskusji.

Województwo pomorskie jest pierwszym regionem, który w sposób systemowy i zorganizowany rozpoczęło planowanie polityki imigracyjnej, której celem jest monitoring procesów migracyjnych, koordynowanie działań w regionie oraz wsparcie samorządów w integrowaniu społeczności lokalnych.

view szablon artykułu