Powiat sztumski - wręczenie nagród laureatom w konkursie "Pomorskie dla Seniora"

Wręczenie nagrody w kategorii „Samorząd przyjazny seniorom - miejsce ulubione przez seniorów", w której nagrodzony został Klub Senior + w Dzierzgoniu Fot. Barbara Bałka

W środę 25 lipca, w siedzibie Klubu Senior + w Dzierzgoniu, odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie „Pomorskie dla Seniora". Tym razem uhonorowani zostali laureaci z powiatu sztumskiego.

 

W kategorii „Zwykły-Niezwykły Senior" nagrodę otrzymała Pani Krystyna Jażdżewska – Baranowska. Pani Krystyna jest artystką plastykiem. Mieszka oraz tworzy w Sztumie. Od lat jest zaangażowana w działania na rzecz seniorów w swoim mieście. Organizuje m.in.: plenery sztumskie, których uczestnikami są seniorzy. Jest założycielką Stowarzyszenia Plastyków „Paleta".

W kategorii „Samorząd przyjazny seniorom - miejsce ulubione przez seniorów" nagrodzony został Klub Senior + w Dzierzgoniu.  Nagrodę w tej kategorii odebrali: Burmistrz Dzierzgonia Pani Elżbieta Domańska oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dzierzgoniu prowadzącego Klub Senior + Pani Marta Budzińska. Klub działa od 2015 roku, obecnie uczestniczy w nim w sumie 80 seniorów. W klubie na co dzień pracuje animator – wychowawca.

Nagrody w imieniu Marszałka Województwa Pomorskiego, wręczyli Pani Katarzyna Weremko - Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego oraz Pan Józef Sarnowski Radny Sejmiku Województwa Pomorskiego.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

view szablon artykułu