Słupsk. "Szczęśliwy senior" - spotkanie w Teatrze Lalki Tęcza [RELACJA]

Konferencja Szczęśliwy senior w Słupsku
fot. Barbara Bałka

O tym, jak pielęgnować wspomnienia i jakie korzyści z tego wynikają, dowiedzą się uczestnicy warsztatu organizowanego w środę w Słupsku przez "Gazetę Wyborczą Trójmiasto" oraz Samorząd Województwa Pomorskiego.

 

Jak pielęgnować wspomnienia?
Warsztat poprowadzi dziennikarka „Wysokich Obcasów", a także coacherka i trenerka Aga Kozak. Zajęcia będą dotyczyć szczęścia.

Zdaniem trenerki, jesteśmy szczęśliwsi, jeśli pielęgnujemy wspomnienia. Powinniśmy znajdować czas na to, żeby je odświeżyć, spisać oraz opowiedzieć je w odpowiedni sposób. W dzisiejszym zabieganym świecie bywają one kompasem dla następnych pokoleń, mogą też zmienić sposób, w jaki my sami myślimy o sobie i naszym życiu.

Uczestnicy warsztatu postarają się odpowiedzieć na następujące pytania: jak znaleźć te szczęśliwe chwile? Jak je pielęgnować i przekazywać, żeby nie było nudno – nam i naszym bliskim? Jak budować siebie – swoją tożsamość – i nasze plany na przyszłość ze wspomnień?

Gościem specjalnym spotkania z seniorami będzie DJ Wika – Wirginia Szmyt, działaczka społeczna zaangażowana w sprawy seniorów, a także prawdopodobnie najstarsza didżejka w Polsce, która opowie, jak zachować zdrowotność w podeszłym wieku.

Ponadto seniorzy będą mogli skorzystać z lekcji tańca, którą zorganizujemy w ramach wydarzenia.

Warsztat „Szczęśliwy Senior" rozpocznie się w środę 2 października o godz. 11 w Teatrze Lalki Tęcza przy ul. Waryńskiego 2 w Słupsku.

Wydarzenie organizuje „Gazeta Wyborcza Trójmiasto" oraz Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.

Program wydarzenia

Relacja trojmiasto.wyborcza.pl

Relacja

view szablon artykułu