Róża od Świętego Walentego

Już 14 lutego odbędzie się akcja „Róża od Świętego Walentego” 2022! [INFORMACJA]

Grafika przedstawia plakat Akcji z najważniejszymi informacjami.

W imieniu Stowarzyszenia Świętego Walentego oraz Pomorskiej Koalicji na Rzecz Zdrowia Psychicznego zapraszamy do udziału w akcji Róża od św. Walentego" 2022, która odbędzie się 14 lutego br.

Akcja „Róża od św. Walentego”

Zbliżają się Walentynki, dzień który niektórzy uwielbiają, inni nie znoszą. Ciekawe jest to, że św. Walenty był uważany za obrońcę przed ciężkimi chorobami, a z czasem stał się patronem zakochanych i osób chorujących psychicznie. Czy to przypadek? Tego nie wiemy, jednak wiemy, że łącząc te dwa wątki powstała Akcja Róża od św. Walentego.

Cel inicjatywy

Celem akcji jest zwrócenie uwagi na sytuację osób chorujących psychicznie. Jest to czas miłości, zrozumienia, nadziei i okazywanej solidarności od osób, które zmagają się z kryzysami psychicznymi okazywanej dla osób, które są w gorszym momencie. Osoby zdrowiejące, podobnie jak wszyscy inni mają prawo do miłości i jej potrzebują, chcą i potrafią obdarzać nią innych. Pomóżmy im w tym!

Wzajemne wsparcie

Niezwykle istotnym jest samopomocowy charakter akcji „Róża od Świętego Walentego”, gdzie osoby z podobnymi przeżyciami mogą wspierać się wzajemnie i inspirować na drodze zdrowienia. 14 lutego osoby zdrowiejące, uczestnicy grup samopomocowych odwiedzają osoby korzystające ze wsparcia wręczają im róże, będące symbolem nadziei na zdrowienie, wprowadzają chwile radości do codziennego życia pacjentów, często osamotnionych i rzadko odwiedzanych przez bliskich i znajomych.

Edukacja, doświadczenia

Problemy ze zdrowiem psychicznym mogą w każdej chwili dotknąć nas lub naszych najbliższych. Dlatego ważnym jest aby nie zwlekać i działać, edukując, rozmawiając z innymi o ich doświadczeniach. Dla wielu z nas walentynkowe spotkania są również zalążkiem wiary w uzyskanie pełnej, społecznej akceptacji umożliwiającej realizację swoich życiowych celów.

Jak wziąć udział?

Kartka od św. Walentego

Wykonaj kartkę/laurkę z życzeniami, sentencją wzmacniającą i motywem róży. Technika i format dowolny. Do 10 lutego 2022 r. dostarcz do jednego z poniższych punktów. My dołączymy różę, informacje o akcji i dostarczymy do osób przebywających w szpitalach psychiatrycznych, oddziałach dziennych itp. Możesz też wziąć udział w konkursie ! sfotografuj się z kartką z życzeniami i prześlij do 10.02.2021 na adres info@otwartebramy.org My umieścimy je na fanpagu wydarzenia. Na życzenia i fotografie z największą liczbą polubień czekają nagrody!

Moja historia – Co mi pomogło w zdrowieniu

Moja historia – Co mi pomogło w zdrowieniu. Zachęcamy do podzielenia się swoją historią „. Co mi pomogło w zdrowieniu, moja historia”, lub napisania opowiadania, które możemy opublikować na stronie www.otwartebramy.org. Napisz może twoja historia kogoś zainspiruje! Historie przesyłajcie na adres: info@otwartebramy.org.

Warsztaty „Kartka od św. Walentego”

Okazja do rozmów na temat akcji, przygotowania kartek
przy wirtualnej kawie. 1-10 lutego 2022. Info o warsztatach znajdziecie na stronie www.otwartebramy.org Możesz też zrobić warsztaty w swojej organizacji. Nie wiesz jak je zorganizować ? Napisz: info@otwartebramy.org

Chcesz włączyć się w akcję?

Zgłoś się do lokalnych koordynatorów:

Wsparcie psychologiczne

Potrzebujesz wsparcia psychologicznego? Jesteś w kryzysie psychicznym? Chcesz dowiedzieć się gdzie szukać pomocy dla siebie lub bliskich Ci osób? Udzielamy bezpłatnego wsparcia psychologicznego mieszkańcom i mieszkankom Pomorza. Informujemy na temat oferty wsparcia w obszarze zdrowia psychicznego. Zadzwoń: tel. 572 685 422.

Gdzie jeszcze szukać informacji i pomocy?

  • GDYNIA Centrum Samopomocy. Informacja o dostępnych formach wsparcia. Poniedziałek – piątek. w godz. 11.00 –18.00 Adres: Gdynia Klub 123, ul. Warszawska 42, tel. 735 199 618 e-mail:radar@cs-gdynia.pl; www.centumsamopomocy.pl; www.gdyniawspiera.pl.
  • GDAŃSK Punkt Informacyjno – Konsultacyjny „PIK FOSY” Infolinia oraz konsultacje psychologiczne dla osób poszukujących wsparcia w obszarze zdrowia psychicznego. Więcej informacji www.wsparciewgdansku.pl
  • SOPOT Centrum STER – Punkt Informacyjny Upowszechnianie informacji o formach pomocy osobom z zaburzeniami psychicznymi i ich rodzinom, Adres: Sopot: ul. Marynarzy 4 Sopot, Infolinia tel. 513 743 810 mail: scop@sopot.pl.

[Poniżej plakat promujący akcję.]

Róża od Świętego Walentego plakat

Dowiedz się więcej

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej pod numerem 58 32 68 561 lub adresem e-mail rops@pomorskie.eu

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego
Województwa Pomorskiego
ul. Okopowa 21/27
80-810 Gdańsk