Dzień Chorób Rzadkich - 28.02.2021 [ARTYKUŁ]

Czy wiedzieliście, że w ostatni dzień lutego przypada Dzień Chorób Rzadkich? To święto mające na celu podniesienie świadomości o chorobach rzadkich i ich wpływie na życie pacjentów.

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień NGO! [ŻYCZENIA]

Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych obchodzony jest corocznie 27 lutego. Został ustanowiony przez brytyjską organizację humanitarną Marcis Liors Skadmanis, natomiast oficjalnie uznany przez Forum Organizacji Pozarządowych Morza Bałtyckiego Rady Państw Morza Bałtyckiego w dniu 17 kwietnia 2010 r.

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. MOPR w Gdańsku udziela wsparcia [INFORMACJA]

W dniach 22–28 lutego 2021 roku obchodzimy Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. W związku z Tygodniem przypominamy, że wśród podmiotów oferujących pomoc osobom potrzebującym jest między innymi Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku, który wraz z organizacjami pozarządowymi umożliwia skorzystanie z bezpłatnego wsparcia prawnego, obywatelskiego i mediacyjnego.

Po posiedzeniu Wojewódzkiej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych [RELACJA]

W poniedziałek 15 lutego br. odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Wojewódzkiej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych. Ze względu na sytuację epidemiczną, posiedzenie odbyło się w formule on-line.

Konsultacje społeczne projektu Wojewódzkiego Programu Wyrównywania Szans Osób z Niepełnosprawnościami 2021-2030 [INFORMACJA]

Zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych projektu Wojewódzkiego Programu Wyrównywania Szans Osób z Niepełnosprawnościami i Przeciwdziałania ich Wykluczeniu Społecznemu oraz Pomocy w Realizacji Zadań na rzecz Zatrudniania Osób z Niepełnosprawnościami na lata 2021 – 2030. Konsultacje potrwają od 15 lutego do 16 marca br.

Rada Ministrów za poprawą sytuacji pracowników socjalnych [INFORMACJA]

We wtorek 9 lutego 2021 roku rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o pomocy społecznej. W projekcie zawarte zostały rozwiązania na rzecz poprawy sytuacji pracowników socjalnych, jak zwiększenie dodatków za pracę w terenie dla tychże pracowników, zniesienie odpłatności dla osób z zaburzeniami psychicznymi w ośrodkach wsparcia czy zaostrzenie kar za nielegalne placówki.

W dniach 8-14 lutego trwa akcja „Róża od Świętego Walentego” [INFORMACJA]

W ramach tegorocznej akcji, które z uwagi na zagrożenie epidemiczne przyjęło formułę online, zaplanowano szereg wydarzeń w tym między innymi warsztaty, webinary oraz koncert.

Spotkanie on-line dla NGO dotyczące Umowy Partnerstwa 2021-2027 [INFORMACJA]

Zapraszamy na spotkanie środowisk pozarządowych poświęcone ustaleniom przyjętym przez Rząd RP w projekcie tzw. Umowy Partnerstwa, która przesądza o podziale środków finansowych w budżecie UE pomiędzy poszczególne województwa w latach 2021-2027. Spotkanie odbędzie się przy pomocy platformy ZOOM w dniu 10 lutego 2021 roku o godzinie 11:00.

Ruszyły zapisy na bezpłatne szkolenia i grupy wsparcia online dla opiekunów rodzinnych! [INFORMACJA]

Fundacja Hospicyjna, Hospicjum Dutkiewicza oraz Fundacja Agora zapraszają na bezpłatne szkolenia i grupy wsparcia online dla opiekunów rodzinnych. Spotkania odbywać się będą na platformie ClickMeeting.

Bezpłatne poradnictwo online dla osób z niepełnosprawnościami [SZKOLENIA]

Zdjęcie poglądowe. Przedstawia symbol osoby z niepełnosprawnością. Fot. pixabay.com
Zdjęcie poglądowe. Przedstawia symbol osoby z niepełnosprawnością. Fot. pixabay.com

Fundacja Damy Radę zaprasza mieszkańców województwa pomorskiego - rodziców, opiekunów i osób z niepełnosprawnościami, do udziału w szkoleniach online.

 

"Specyfika rozwoju i potrzeb dziewcząt i kobiet ze spektrum autyzmu. Kobiece spektrum granic i potrzeb. Świadomość vs nadużycia" - grupa tylko dla kobiet.

 • 4 godzinny wykład online z sesją pytań od uczestniczek.
 • grupa K1 21 października 4h , od 17.00 do 21.00
 • grupa K2 28 października 4h , od 17.00 do 21.00
 • Zamknięta grupa tylko dla kobiet. Czas trwania wykładu 4h 2 wykłady dla dwóch grup po 20 osób 40 kobiet beneficjentek: uczestniczki wykładu kobiety ze spektrum autyzmu lub matki dziewczynek/kobiet ze spektrum.

„Rozwój psychoseksualny OzN" - grupa dla rodziców, opiekunów dzieci/młodzieży/ dorosłych oraz dorosłych OzN

 • grupa R1 15 i 16 października w godz. 19.00 – 21.00 dla rodziców dzieci do 9 r.ż. (2h o rozwoju małych dzieci, 2 h o dojrzewaniu)
 • grupa R2 22 i 23 października w godz. 19.00 – 21.00 dla rodziców dzieci od 9 r.ż. , młodzieży
 • grupa R3 29 i 30 października w godz. 19.00 – 21.00 dla rodziców młodzieży i dorosłych oraz dorosłych OzN
 • 3 wykłady dla 3 grup po 20 osób z podziałem na wiek; 60 beneficjentów: rodzice i opiekunowie osób z niepełnosprawnościami, pełnoletnie osoby z niepełnosprawnościami

 

Kto może być uczestnikiem projektu?

 • kobiety z ZA,
 • dorosłe osoby z niepełnosprawnościami,
 • rodzice i opiekunowie prawni osób z niepełnosprawnościami,
 • mieszkańcy województwa pomorskiego, projekt szczególnie skierowany do rodzin z terenów wiejskich i małomiejskich

 

Zapisy

Zgłoszeń można dokonywać poprzez formularz online: https://forms.gle/8KESXhdkkAmFCMLZ8

Kontakt z organizatorem: Fundacja Damy Radę odz. Stary Dzierzgoń, e-mail: 2014FundacjaDamyRade@gmail.com , telefon: 696-454-883 Paulina lub 696-454-905 Anita

 

[Poniżej znajduje się plakat informacyjny dotyczący szkoleń]

view szablon artykułu