Znamy tegorocznych laureatów Srebrnego Drzewka. Kapituła przyznała nagrody jednogłośnie [RELACJA]

Po raz 14. przyznane zostały Srebrne Drzewka, czyli nagrody za wybitne i nowatorskie rozwiązania w zakresie pomocy i integracji społecznej. W tym roku wyjątkowo laureatów poznaliśmy podczas transmisji online, której gościem specjalnym był Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar.

Wyraźmy sprzeciw wobec przemocy w stosunku do kobiet! W dniach 1-7 grudnia odbędzie się Pomorski Tydzień Białej Wstążki [ZAPROSZENIE]

W imieniu Organizatorów wydarzenia, serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału w pierwszym "Pomorskim Tygodniu Białej Wstążki" w dniach 1-7 grudnia br. Patronat honorowy sprawuje Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego.

Już wkrótce Gala „Srebrnego Drzewka”! W tym roku uroczystość odbędzie się w Internecie [ON-LINE]

Co roku w okolicach Dnia Pracownika Socjalnego, Samorząd Województwa Pomorskiego stara się wyróżnić osoby szczególnie zaangażowane w pomaganie potrzebującym. W tym roku uroczysta gala wręczenia „Srebrnych Drzewek" odbędzie się 20 listopada. Tak jak wiele innych wydarzeń w ostatnim czasie, również ta uroczystość odbędzie się w przestrzeni internetowej. Więcej informacji poniżej.

Zasady postępowania przy udzielaniu świadczeń w zakresie leczenia uzależnień w czasie trwania pandemii [INFORMACJA]

W związku z sytuacją epidemiczną, w dniu 4 listopada Ministerstwo Zdrowia wydało zalecenia dotyczące udzielania świadczeń w zakresie leczenia uzależnień, dotyczące zasad organizacji bezpośredniej pracy w ambulatoriach, prowadzenia oddzialu dziennego oraz całodobowego.

Jak? Być i działać razem. Już 24 listopada odbędzie się 9. Forum Inicjowania Rozwoju! [ON-LINE]

We wtorek, 24 listopada br. po raz dziewiąty odbędzie się Forum Inicjowania Rozwoju. W tym roku z powodu epidemii COVID-19 wydarzenie odbędzie się w formule on-line.

Światowy Dzień Adopcji - 9 listopada. Pomyślmy o dzieciach, które szukają domu pełnego miłości [WYWIAD]

Z roku na rok coraz więcej rodzin chce adoptować dziecko. Jednak polskie procedury i nacisk na pracę z biologicznymi krewnymi znacznie wydłużają czas, w którym dziecko może znaleźć nową rodzinę. O tym, jak wyglądają wszystkie etapy przysposobienia dziecka i dlaczego trudno jest adoptować małe dziecko, Natalii Kłopotek-Główczewskiej opowiada Joanna Bartoszewska, dyrektorka Pomorskiego Ośrodka Adopcyjnego w Gdańsku.

Już 10 listopada odbędzie się V Pomorski Konwent Regionalny Osób z Niepełnosprawnościami! [INFORMACJA]

V Pomorski Konwent Regionalny Osób z Niepełnosprawnościami odbędzie się 10 listopada 2020 roku w formie online, w godz. 10.00-13.00. Spotkanie poświęcone będzie tematyce: „Aktywna dostępność – jak działać, by żyć razem, nie osobno?"

XXVII posiedzenie Pomorskiego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej [RELACJA, PLIKI DO POBRANIA]

XXVII posiedzenie Pomorskiego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej odbyło się 20 października 2020. Komitet obradował zdalnie.

Pierwsze spotkanie Zespołu Zadaniowego do opracowania projektu WPWRiSPZ 2021-2030 [RELACJA, PLIKI DO POBRANIA]

W środę, 28 października 2020 roku w trybie online odbyło się pierwsze spotkanie Zespołu Zadaniowego do opracowania projektu Wojewódzkiego Programu Wspierania Rodziny i Systemu Pieczy Zastępczej na lata 2021-2030. W spotkaniu uczestniczyli członkowie Zespołu oraz Pani Katarzyna Świeczkowska – przedstawiciel Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Bezpłatne poradnictwo online dla osób z niepełnosprawnościami [SZKOLENIA]

Zdjęcie poglądowe. Przedstawia symbol osoby z niepełnosprawnością. Fot. pixabay.com
Zdjęcie poglądowe. Przedstawia symbol osoby z niepełnosprawnością. Fot. pixabay.com

Fundacja Damy Radę zaprasza mieszkańców województwa pomorskiego - rodziców, opiekunów i osób z niepełnosprawnościami, do udziału w szkoleniach online.

 

"Specyfika rozwoju i potrzeb dziewcząt i kobiet ze spektrum autyzmu. Kobiece spektrum granic i potrzeb. Świadomość vs nadużycia" - grupa tylko dla kobiet.

 • 4 godzinny wykład online z sesją pytań od uczestniczek.
 • grupa K1 21 października 4h , od 17.00 do 21.00
 • grupa K2 28 października 4h , od 17.00 do 21.00
 • Zamknięta grupa tylko dla kobiet. Czas trwania wykładu 4h 2 wykłady dla dwóch grup po 20 osób 40 kobiet beneficjentek: uczestniczki wykładu kobiety ze spektrum autyzmu lub matki dziewczynek/kobiet ze spektrum.

„Rozwój psychoseksualny OzN" - grupa dla rodziców, opiekunów dzieci/młodzieży/ dorosłych oraz dorosłych OzN

 • grupa R1 15 i 16 października w godz. 19.00 – 21.00 dla rodziców dzieci do 9 r.ż. (2h o rozwoju małych dzieci, 2 h o dojrzewaniu)
 • grupa R2 22 i 23 października w godz. 19.00 – 21.00 dla rodziców dzieci od 9 r.ż. , młodzieży
 • grupa R3 29 i 30 października w godz. 19.00 – 21.00 dla rodziców młodzieży i dorosłych oraz dorosłych OzN
 • 3 wykłady dla 3 grup po 20 osób z podziałem na wiek; 60 beneficjentów: rodzice i opiekunowie osób z niepełnosprawnościami, pełnoletnie osoby z niepełnosprawnościami

 

Kto może być uczestnikiem projektu?

 • kobiety z ZA,
 • dorosłe osoby z niepełnosprawnościami,
 • rodzice i opiekunowie prawni osób z niepełnosprawnościami,
 • mieszkańcy województwa pomorskiego, projekt szczególnie skierowany do rodzin z terenów wiejskich i małomiejskich

 

Zapisy

Zgłoszeń można dokonywać poprzez formularz online: https://forms.gle/8KESXhdkkAmFCMLZ8

Kontakt z organizatorem: Fundacja Damy Radę odz. Stary Dzierzgoń, e-mail: 2014FundacjaDamyRade@gmail.com , telefon: 696-454-883 Paulina lub 696-454-905 Anita

 

[Poniżej znajduje się plakat informacyjny dotyczący szkoleń]

view szablon artykułu