Granty Funduszu Inicjowania Rozwoju Fundacji "UP FOUNDATION" rozdane! [RELACJA]

Pięć innowacyjnych partnerstw między organizacjami pozarządowymi, biznesem i sektorem publicznym z województwa pomorskiego otrzyma wsparcie na pierwsze kroki w realizacji swoich projektów.

Od wykluczenia do aktywizacji. Edycja 2021 [KONKURS DES]

Do 1 lutego 2021 r. Departament Ekonomii Społecznej i Solidarnej w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej przyjmuje wnioski w ramach otwartego konkursu ofert ogłaszanego na podstawie Programu „Od wykluczenia do aktywizacji. Program pomocy osobom wykluczonym społecznie i zawodowo na lata 2020-2022."

Rozwiązania Tarczy 6.0 z których mogą skorzystać podmioty ekonomii społecznej [INFORMACJA]

Przedsiębiorcy wciąż czekają na pomoc w ramach tarczy 6.0. Przepisy dotyczące zwolnienia z płacenia składki ZUS oraz dodatkowego świadczenia postojowego z nowej tarczy wejdą w życie po upływie 14 dni od ich publikacji w Dzienniku Ustaw. O dotację i dopłaty do wynagrodzeń przedsiębiorcy będą mogli wnioskować po 3 dniach od publikacji przepisów w Dzienniku Ustaw. Obecnie Sejm jeszcze czeka na podpis Prezydenta RP i ogłoszenie, po czym ustawa wejdzie natychmiast w życie.

Bursztynowe Mieczyki przyznane! Za nami XXVI Gala Nagrody im. Macieja Płażyńskiego [RELACJA]

W piątek 11 grudnia w godzinach wieczornych odbyła się XXVI Gala Nagrody Bursztynowego Mieczyka. Główne nagrody otrzymali: Stowarzyszenie Towarzystwo Wspierania Potrzebujących "Przystań", Hospicjum Pomorze Dzieciom, Stowarzyszenie Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio oraz Pomorski Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Ostoja". Uroczystość z racji zagrożenia epidemiologicznego miała charakter wydarzenia on-line.

Finansowanie środków ochrony osobistej w ramach Gminnych Programów Przeciwdziałania Narkomanii [Komunikat KBPN]

Zachęcamy do zapoznania się z Komunikatem Dyrektora Krajowego Biura w sprawie finansowania środków ochrony osobistej ze środków Gminnych Programów Rozwiązywania Problemów Narkotykowych.

Szkolenie PARPA dla grup roboczych i zespołów interdyscyplinarnych ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie [INFORMACJA]

Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych organizuje w dniu 16 grudnia 2020r. szkolenie on-line nt. pracy z członkami rodzin z problemem przemocy w okresie pandemii COVID-19. Szkolenie adresowane jest do członków grup roboczych i zespołów interdyscyplinarnych ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Znamy tegorocznych laureatów Srebrnego Drzewka. Kapituła przyznała nagrody jednogłośnie [RELACJA]

Po raz 14. przyznane zostały Srebrne Drzewka, czyli nagrody za wybitne i nowatorskie rozwiązania w zakresie pomocy i integracji społecznej. W tym roku wyjątkowo laureatów poznaliśmy podczas transmisji online, której gościem specjalnym był Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar.

Wyraźmy sprzeciw wobec przemocy w stosunku do kobiet! W dniach 1-7 grudnia odbędzie się Pomorski Tydzień Białej Wstążki [ZAPROSZENIE]

W imieniu Organizatorów wydarzenia, serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału w pierwszym "Pomorskim Tygodniu Białej Wstążki" w dniach 1-7 grudnia br. Patronat honorowy sprawuje Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego.

Już wkrótce Gala „Srebrnego Drzewka”! W tym roku uroczystość odbędzie się w Internecie [ON-LINE]

Co roku w okolicach Dnia Pracownika Socjalnego, Samorząd Województwa Pomorskiego stara się wyróżnić osoby szczególnie zaangażowane w pomaganie potrzebującym. W tym roku uroczysta gala wręczenia „Srebrnych Drzewek" odbędzie się 20 listopada. Tak jak wiele innych wydarzeń w ostatnim czasie, również ta uroczystość odbędzie się w przestrzeni internetowej. Więcej informacji poniżej.

Bezpłatne poradnictwo online dla osób z niepełnosprawnościami [SZKOLENIA]

Zdjęcie poglądowe. Przedstawia symbol osoby z niepełnosprawnością. Fot. pixabay.com
Zdjęcie poglądowe. Przedstawia symbol osoby z niepełnosprawnością. Fot. pixabay.com

Fundacja Damy Radę zaprasza mieszkańców województwa pomorskiego - rodziców, opiekunów i osób z niepełnosprawnościami, do udziału w szkoleniach online.

 

"Specyfika rozwoju i potrzeb dziewcząt i kobiet ze spektrum autyzmu. Kobiece spektrum granic i potrzeb. Świadomość vs nadużycia" - grupa tylko dla kobiet.

 • 4 godzinny wykład online z sesją pytań od uczestniczek.
 • grupa K1 21 października 4h , od 17.00 do 21.00
 • grupa K2 28 października 4h , od 17.00 do 21.00
 • Zamknięta grupa tylko dla kobiet. Czas trwania wykładu 4h 2 wykłady dla dwóch grup po 20 osób 40 kobiet beneficjentek: uczestniczki wykładu kobiety ze spektrum autyzmu lub matki dziewczynek/kobiet ze spektrum.

„Rozwój psychoseksualny OzN" - grupa dla rodziców, opiekunów dzieci/młodzieży/ dorosłych oraz dorosłych OzN

 • grupa R1 15 i 16 października w godz. 19.00 – 21.00 dla rodziców dzieci do 9 r.ż. (2h o rozwoju małych dzieci, 2 h o dojrzewaniu)
 • grupa R2 22 i 23 października w godz. 19.00 – 21.00 dla rodziców dzieci od 9 r.ż. , młodzieży
 • grupa R3 29 i 30 października w godz. 19.00 – 21.00 dla rodziców młodzieży i dorosłych oraz dorosłych OzN
 • 3 wykłady dla 3 grup po 20 osób z podziałem na wiek; 60 beneficjentów: rodzice i opiekunowie osób z niepełnosprawnościami, pełnoletnie osoby z niepełnosprawnościami

 

Kto może być uczestnikiem projektu?

 • kobiety z ZA,
 • dorosłe osoby z niepełnosprawnościami,
 • rodzice i opiekunowie prawni osób z niepełnosprawnościami,
 • mieszkańcy województwa pomorskiego, projekt szczególnie skierowany do rodzin z terenów wiejskich i małomiejskich

 

Zapisy

Zgłoszeń można dokonywać poprzez formularz online: https://forms.gle/8KESXhdkkAmFCMLZ8

Kontakt z organizatorem: Fundacja Damy Radę odz. Stary Dzierzgoń, e-mail: 2014FundacjaDamyRade@gmail.com , telefon: 696-454-883 Paulina lub 696-454-905 Anita

 

[Poniżej znajduje się plakat informacyjny dotyczący szkoleń]

view szablon artykułu