21 listopada - Dzień Pracownika Socjalnego ! [ŻYCZENIA]

Pracownicy Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej.
Fot. Aleksandra Chalińska

Dzień Pracownika Socjalnego to święto obchodzone 21 listopada każdego roku, na mocy zapisu ustawodawczego z dnia 29 listopada 1990 roku. Dzień ten upamiętnia spotkanie w miejscowości Charzykowy w 1989 roku kiedy to Jacek Kuroń, Joanna Staręga-Piasek oraz pracownicy służb społecznych szczebla wojewódzkiego wyznaczyli kierunki rozwoju pomocy społecznej w związku z transformacją systemową.

Praca społeczna jest piękna ale bywa też trudna i bardzo wymagająca. Dlatego też w tym szczególnym dniu, pragniemy przekazać wyrazy uznania oraz wdzięczności wszystkim pracownikom pomorskich służb społecznych, którzy na co dzień zaangażowani są w niezwykle ważną rolę, jaką stanowi niesienie pomocy osobom potrzebującym.

Składamy Wam najserdeczniejsze życzenia zdrowia, radości oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.  Życzymy także aby praca, którą wykonujecie dawała Wam poczucie bezpieczeństwa oraz uznanie i życzliwość ze strony tych osób, którzy najbardziej jej potrzebują.

Niech nigdy nie zabraknie Wam serca, wrażliwości i zrozumienia jakim obdarowujecie swoich podopiecznych.    

 

Dyrekcja oraz pracownicy

Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej

Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego

view szablon artykułu

Darmowa aplikacja graficzna dla podmiotów ekonomii społecznej oraz organizacji non-profit [INFORMACJA CANVA]

Zdjęcie przedstawia logo aplikacji Canva.
Fot. Canva

Canva - proste narzędzie internetowe do tworzenia grafik, dostępne jest za darmo w wersji premium dla podmiotów ekonomii społecznej oraz organizacji non-profit.

 

Narzędzie dla ekonomii społecznej

Ekonomia społeczna łączy w sobie cele społeczne i ekonomiczne, przez to jest często nazywana gospodarką społeczną lub przedsiębiorczością społeczną. Bycie przedsiębiorcą wymaga dużego wysiłku, poświęcenia i umiejętności. Nieważne, czy dopiero zaczynamy stawiać pierwsze kroki w biznesie, czy już odnosimy sukcesy – potrzebujemy wiedzy w wielu dziedzinach, takich jak zarządzanie zespołem i projektami, sprzedaż, finanse, obsługa klienta, a także marketing i komunikacja. Żeby podołać tym wszystkim wyzwaniom, przedsiębiorca musi być wyposażony w odpowiedni zestaw narzędzi, które zapewnią osiągnięcie celów i rozwój biznesu. Jednym z takich narzędzi jest darmowy edytor graficzny Canva.

 

Czym jest Canva ?

To bardzo prosta w obsłudze aplikacja, za pomocą której można samodzielnie stworzyć proste grafiki, bez znajomości zasad projektowania. Dzięki temu można zaoszczędzić wydatki na profesjonalnego grafika. W Canvie zaprojektujemy samodzielnie grafiki i reklamy na Facebooka, stworzymy efektywny baner reklamowy lub infografikę, zaprojektujemy wizytówki, a za pomocą kreatora plakatów, który zawiera setki szablonów zaprojektowanych przez zespół zawodowych projektantów stworzymy własny plakat na różne okazje - od koncertów poprzez sprzedaż po konferencje. Tak przygotowane grafiki można umieścić na stronie internetowej, Facebooku lub po prostu wydrukować. Canva oferuje wersję premium bezpłatnie dla zarejestrowanych organizacji non-profit, w tym dla podmiotów ekonomii społecznej.

 

Jak zacząć tworzyć ?

Canva jest dostępna pod adresem: https://www.canva.com/pl_pl/tworzyc/ a także w wersji na Androida i iOS, natomiast podmioty ekonomii społecznej mogą zarejestrować się tutaj: https://www.canva.com/pl_pl/canva-dla-organzacji-non-profit/

view szablon artykułu