Dobiegają końca prace adaptacyjno-remontowe w ramach projektu mieszkalnictwa wspomaganego [RELACJA]

Dobiegają końca prace adaptacyjno-remontowe w mieszkaniach wspomaganych realizowanych w ramach projektu: „Wypracowanie standardu i przeprowadzenie pilotażu w zakresie usług mieszkalnictwa wspomaganego dla osób z niepełnosprawnością fizyczną, z uwzględnieniem możliwości finansowania tego rozwiązania" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zaproszenie na III Maraton Innowacji w dniach 1-2.02.2022 r. [ON-LINE]

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie zaprasza na III Maraton Innowacji, który odbędzie się zdalnie na platformie ZOOM w dniach 1-2 lutego 2022 w godzinach 9:30-14:00.

Już tylko do końca stycznia można wziąć udział w badaniu w ramach Europejskiego Monitora Przedsiębiorstw Społecznych [ZAPROSZENIE]

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w pierwszej polskiej edycji Europejskiego Monitora Przedsiębiorstw Społecznych (ESEM) organizowanego przy Komisji Europejskiej przez EUCLID. Wyniki badań będą miały duży wpływ na planowanie przez Komisję Europejską wsparcia przedsiębiorstw społecznych w Europie i istotne przełożenie na system wsparcia w Polsce. Ankietę badawczą wypełnić można on-line do końca stycznia!

Spotkanie z okazji otwarcia przez Fundację RC sklepu ekonomii społecznej - Dobry Deal [RELACJA]

W środę 22.12.2021 r. w siedzibie Fundacji RC odbyło się spotkanie z okazji otwarcia sklepu stacjonarnego z wyrobami pomorskich przedsiębiorstw ekonomii społecznej.

II Pomorski Tydzień Białej Wstążki - za nami panel dyskusyjny ekspertów [RELACJA, ZAPIS]

We wtorek 7 grudnia 2021 roku z okazji trwającego II Pomorskiego Tygodnia Białej Wstążki, odbył się panel on-line, którego tematyka koncentrowała się na przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet.

Szkolenia „Praca zespołu interdyscyplinarnego i grup roboczych z osobami stosującymi przemoc w rodzinie” [RELACJA]

Za nami szkolenia dla członków zespołów interdyscyplinarnych do spraw przeciwdziałania przemocy w rodzinie i grup roboczych w zakresie pracy zespołu z osobami stosującymi przemoc w rodzinie. Szkolenia trwały od 30 listopada do 2 grudnia w Hotelu „Zatoka" w Gdańsku. Prowadzący to trenerzy Anna Wiechcińska-Szymańska i Małgorzata Wincenciak ze Stowarzyszenia na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia" w Warszawie.

27 edycja Nagrody Bursztynowego Mieczyka - znamy laureatki i laureatów! [RELACJA]

Podczas 27 Gali Nagród Bursztynowego Mieczyka im. Macieja Płażyńskiego, która odbyła się w Europejskim Centrum Solidarności, wręczono nagrody najbardziej aktywnym pomorskim organizacjom pozarządowym. Nagrody są symbolicznym wyrazem wdzięczności i docenienia pracy społeczników i wolontariuszy działających na rzecz pomorskiej społeczności.

Projekt Social Ecosystem Leads The Future [SELF] w kulminacyjnej fazie! Relacja z Trzeciej Misji Ekonomii Społecznej

Od 23 do 24 listopada 2021 roku w hiszpańskiej Kantabrii przedstawiciele partnerskich regionów z Łotwy, Polski i Hiszpanii wzięli udział w trzeciej Misji Ekonomii Społecznej (Third Social Economy Mission), w ramach której odbyły się warsztaty oraz wizyty studyjne w lokalnych przedsiębiorstwach społecznych.

II Pomorski Tydzień Białej Wstążki - już 7 grudnia odbędzie się panel on-line! [INFORMACJA]

We wtorek 7 grudnia 2021 r. w godzinach 10:00 – 12:00 w formie on-line odbędzie się bezpłatny panel „Głos i rola mężczyzn w systemie przeciwdziałania przemocy mężczyzn wobec kobiet". Panel organizowany jest w ramach II Pomorskiego Tygodnia Białej Wstążki. Serdecznie zapraszamy do udziału w imieniu organizatorów!

II Pomorski Tydzień Białej Wstążki - już 7 grudnia odbędzie się panel on-line! [INFORMACJA]

Grafika poglądowa. Przedstawia najważniejsze informacje nt. wydarzenia. Autor: Marcin Mielewczyk
Grafika poglądowa. Przedstawia najważniejsze informacje nt. wydarzenia. Autor: Marcin Mielewczyk

We wtorek 7 grudnia 2021 r. w godzinach 10:00 – 12:00 w formie on-line odbędzie się bezpłatny panel „Głos i rola mężczyzn w systemie przeciwdziałania przemocy mężczyzn wobec kobiet". Panel organizowany jest w ramach II Pomorskiego Tygodnia Białej Wstążki. Serdecznie zapraszamy do udziału w imieniu organizatorów!

II Pomorski Tydzień Białej Wstążki

W imieniu organizatorów, serdecznie zapraszamy mężczyzn – mieszkańców woj. pomorskiego do aktywnego udziału w wydarzeniu. Zachęcamy do przypięcia podczas tygodnia 1-7 grudnia 2021 r. białej wstążki oraz o opublikowanie  wykonanego zdjęcia na Instagramie i Facebooku z #stopprzemocywobeckobiet lub przesłanie na adres e-mail Fundacji „Wschodzące Słońce" (e-mail: fundacja@wschodzaceslonce.org.pl). Wyrazicie Panowie w ten sposób Wasz sprzeciw wobec przemocy w stosunku do kobiet i zadeklarujecie, że zawsze będziecie reagować, kiedy będziecie świadkami takich zdarzeń. Po raz pierwszy białe wstążki założyli mężczyźni z Kanady, którzy w 1991 r. postanowili w ten sposób uczcić pamięć 14 studentek, zamordowanych 06.12.1989 r. w budynku Politechniki w Montrealu, przez 25-letniego mężczyznę. Sam nie dostał się na studia politechniczne i obwiniał o to kobiety. Uważał, że nie powinny one studiować na wydziałach nauk ścisłych/ technicznych.

Panel

O zabranie głosu podczas panelu, poproszeni zostaną mężczyźni zaangażowani w pomoc kobietom doznającym przemocy oraz pracujących ze sprawcami, a także sędzia karnista.

Głos zabiorą

  • Paweł Chodorowski – specjalista ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie (certyfikat PARPA), socjoterapeuta i profilaktyk, doradca zawodowy, coach rozwoju kariery. Na co dzień pracuje jako naczelnik Wydziału Rozwoju i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Bytowie, członek GKRPA w Bytowie, konsultant Punktu Konsultacyjno-Informacyjnego przy GKRPA, członek grup roboczych w procedurze Niebieskiej Karty. Pan P. Chodorowski posiada doświadczenie w prowadzeniu grupowych zajęć dla osób stosujących przemoc, udzielaniu indywidualnego wsparcia dla osób doznających przemocy, szkoleń i coachingu dla członków grup roboczych w procedurze Niebieskiej Karty.
  • Paweł Piotr Chrzan – psycholog, mediator rodzinny, członek zespołu interdyscyplinarnego w Gdyni i Rumi. Pracuje w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Gdyni będącym częścią Zespołu Placówek Specjalistycznych oraz w prywatnym gabinecie.
  • Bartosz Łapa – psycholog, pedagog, mediator. Jako wieloletni pracownik Centrum Interwencji Kryzysowej w Kartuzach udziela wsparcia psychologicznego osobom w różnego rodzaju kryzysach życiowych. Od blisko 10 lat zajmuje się pracą z osobami stosującymi przemoc oraz tymi, które najbardziej doświadczają jej skutków. Pracując w interwencji, najczęściej prowadzi wsparcie w nurcie TSR.
  • Wojciech Jankowski – sędzia Sądu Rejonowego w Starogardzie Gdańskim, z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu spraw karnych.

Zapisy

W celu rejestracji na panel zachęcamy do kontaktu emailowo: fundacja@wschodzaceslonce.org.pl lub telefonicznie: 605 071 761

 

[Poniżej plakat przedstawiający najważniejsze informacje nt. II Pomorskiego Tygodnia Białej Wstążki, opisane w artykule. Źródło: Fundacja "Wschodzące Słońce"]

 

view szablon artykułu