Granty Funduszu Inicjowania Rozwoju Fundacji "UP FOUNDATION" rozdane! [RELACJA]

Pięć innowacyjnych partnerstw między organizacjami pozarządowymi, biznesem i sektorem publicznym z województwa pomorskiego otrzyma wsparcie na pierwsze kroki w realizacji swoich projektów.

Od wykluczenia do aktywizacji. Edycja 2021 [KONKURS DES]

Do 1 lutego 2021 r. Departament Ekonomii Społecznej i Solidarnej w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej przyjmuje wnioski w ramach otwartego konkursu ofert ogłaszanego na podstawie Programu „Od wykluczenia do aktywizacji. Program pomocy osobom wykluczonym społecznie i zawodowo na lata 2020-2022."

Rozwiązania Tarczy 6.0 z których mogą skorzystać podmioty ekonomii społecznej [INFORMACJA]

Przedsiębiorcy wciąż czekają na pomoc w ramach tarczy 6.0. Przepisy dotyczące zwolnienia z płacenia składki ZUS oraz dodatkowego świadczenia postojowego z nowej tarczy wejdą w życie po upływie 14 dni od ich publikacji w Dzienniku Ustaw. O dotację i dopłaty do wynagrodzeń przedsiębiorcy będą mogli wnioskować po 3 dniach od publikacji przepisów w Dzienniku Ustaw. Obecnie Sejm jeszcze czeka na podpis Prezydenta RP i ogłoszenie, po czym ustawa wejdzie natychmiast w życie.

Bursztynowe Mieczyki przyznane! Za nami XXVI Gala Nagrody im. Macieja Płażyńskiego [RELACJA]

W piątek 11 grudnia w godzinach wieczornych odbyła się XXVI Gala Nagrody Bursztynowego Mieczyka. Główne nagrody otrzymali: Stowarzyszenie Towarzystwo Wspierania Potrzebujących "Przystań", Hospicjum Pomorze Dzieciom, Stowarzyszenie Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio oraz Pomorski Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Ostoja". Uroczystość z racji zagrożenia epidemiologicznego miała charakter wydarzenia on-line.

Finansowanie środków ochrony osobistej w ramach Gminnych Programów Przeciwdziałania Narkomanii [Komunikat KBPN]

Zachęcamy do zapoznania się z Komunikatem Dyrektora Krajowego Biura w sprawie finansowania środków ochrony osobistej ze środków Gminnych Programów Rozwiązywania Problemów Narkotykowych.

Szkolenie PARPA dla grup roboczych i zespołów interdyscyplinarnych ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie [INFORMACJA]

Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych organizuje w dniu 16 grudnia 2020r. szkolenie on-line nt. pracy z członkami rodzin z problemem przemocy w okresie pandemii COVID-19. Szkolenie adresowane jest do członków grup roboczych i zespołów interdyscyplinarnych ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Znamy tegorocznych laureatów Srebrnego Drzewka. Kapituła przyznała nagrody jednogłośnie [RELACJA]

Po raz 14. przyznane zostały Srebrne Drzewka, czyli nagrody za wybitne i nowatorskie rozwiązania w zakresie pomocy i integracji społecznej. W tym roku wyjątkowo laureatów poznaliśmy podczas transmisji online, której gościem specjalnym był Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar.

Wyraźmy sprzeciw wobec przemocy w stosunku do kobiet! W dniach 1-7 grudnia odbędzie się Pomorski Tydzień Białej Wstążki [ZAPROSZENIE]

W imieniu Organizatorów wydarzenia, serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału w pierwszym "Pomorskim Tygodniu Białej Wstążki" w dniach 1-7 grudnia br. Patronat honorowy sprawuje Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego.

Już wkrótce Gala „Srebrnego Drzewka”! W tym roku uroczystość odbędzie się w Internecie [ON-LINE]

Co roku w okolicach Dnia Pracownika Socjalnego, Samorząd Województwa Pomorskiego stara się wyróżnić osoby szczególnie zaangażowane w pomaganie potrzebującym. W tym roku uroczysta gala wręczenia „Srebrnych Drzewek" odbędzie się 20 listopada. Tak jak wiele innych wydarzeń w ostatnim czasie, również ta uroczystość odbędzie się w przestrzeni internetowej. Więcej informacji poniżej.

Już 10 listopada odbędzie się V Pomorski Konwent Regionalny Osób z Niepełnosprawnościami! [INFORMACJA]

Grafika przedstawia logotyp 5 Konwentu Regionalnego Osób z Niepełnosprawnościami.
Grafika przedstawia logotyp 5 Konwentu Regionalnego Osób z Niepełnosprawnościami.

V Pomorski Konwent Regionalny Osób z Niepełnosprawnościami odbędzie się 10 listopada 2020 roku w formie online, w godz. 10.00-13.00. Spotkanie poświęcone będzie tematyce: „Aktywna dostępność – jak działać, by żyć razem, nie osobno?"

 

Program Konwentu


10:00 - Otwarcie Konwentu: mec. Katarzyna Heba - Ambasador Konwencji ONZ o prawach osób z
niepełnosprawnościami 2019 prof. Marek Wysocki - członek Rady Programowej Kongresu OzN


10:15 - Ustawa o zapewnianiu dostępności – co może zmienić w moim życiu? – mec. Katarzyna Heba
(Kancelaria Adwokacka Katarzyna Heba)


10:30 - Moja gmina przyjazna wszystkim – praktycznie o poprawie dostępności – prof. Marek Wysocki
(Centrum Projektowania Uniwersalnego Politechniki Gdańskiej)


10:45 - Pierwsze kroki ku dostępności – co można zrobić od zaraz? – Katarzyna Gruszecka – Spychała,
Wiceprezydent Gdyni (Przewodnicząca Komisji Społeczno-Gospodarczej Obszaru Metropolitalnego Gdańsk – Gdynia – Sopot)


11:00 - 13:00 - Panel dyskusyjny: Aktywność i integracja w czasie pandemii i po – możliwości działania i
oczekiwania OzN:
- jak uczyć zdalnie osoby ze znaczną niepełnosprawnością,
- co z uczestnikami tracącymi możliwość uczęszczania do WTZ-u i ŚDS-u?
- największe fuckupy samorządów w czasie pandemii - asystentura w nowej rzeczywistości
- dylematy opiekunów osób z niepełnosprawnościami

 

Uczestnictwo

Aby wziąć udział w Konwencie należy zarejestrować się poprzez formularz online dostępny pod linkiem: https://bit.ly/3oPv46a

Spotkanie odbędzie się za pośrednictwem aplikacji ZOOM pod linkiem: https://zoom.us/j/97054761851

 

Dokument do pobrania:

Zaproszenie/Program Konwentu [.pdf, 4022 KB]

view szablon artykułu