Pomoc prawna w zakresie uzyskania zgody zastępczej sądu opiekuńczego na szczepienie przeciw COVID-19 [INFORMACJA]

W związku z problemami związanymi z uzyskaniem zgody na szczepienia przeciwko COVID-19 w grupie seniorów i osób z niepełnosprawnościami, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej UMWP uruchamia pomoc prawną w uzyskaniu tzw. zgody zastępczej sądu opiekuńczego na wykonanie zabiegu. Pomocy prawnej pro bono udziela radca prawny Agnieszka Zabłocka – poza godzinami pracy w ROPS - UMWP pod numerem telefonu numerem telefonu 58 326-87-34.

Wystartował ogólnopolski program wsparcia podmiotów ekonomii społecznej „SUKCES” [INFORMACJA]

Informujemy o rozpoczęciu rekrutacji do projektu "SUKCES - program wsparcia podmiotów ekonomii społecznej w funkcjonowaniu w sieciach, partnerstwach i klastrach". Projekt ma charakter ogólnopolski i skierowany jest do podmiotów ekonomii społecznej, w tym przedsiębiorstw społecznych i konsorcjów spółdzielczych. Rekrutacja już się rozpoczęła i trwa od 04.05.2021r. do 31.05.2021r.

Zapraszamy na spotkanie dotyczące udziału PS w Jarmarku Św. Dominika 2021 [INFORMACJA]

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej przygotowuje się do organizacji strefy dedykowanej przedsiębiorstwom społecznym na Jarmarku św. Dominika w Gdańsku, który odbędzie się w okresie 24 lipca - 15 sierpnia 2021. Poszukiwane są przedsiębiorstwa społeczne z Pomorza, które byłyby zainteresowane uczestnictwem w jarmarku w ramach strefy przeznaczonej dla PS.

Praca szuka człowieka. Trwają nabory w Pomorskim Ośrodku Adopcyjnym [OFERTY PRACY]

W Pomorskim Ośrodku Adopcyjnym trwa właśnie nabór na dwa wolne stanowiska pracy. Termin przesłania swoich ofert mija 21 maja br. Szczegóły poniżej.

Konsultacje społeczne. Projekty Wojewódzkich Programów 2021-2030 dotyczących profilaktyki uzależnień [INFORMACJA]

Serdecznie zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych projektów Wojewódzkiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Wojewódzkiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2021 – 2030. Konsultacje trwać będą od 7 do 16 maja 2021 roku.

Za nami ostatnie warsztaty w ramach pierwszego cyklu Social Economy Mission - projekt SELF [RELACJA]

W dniach 27-28 kwietnia br. odbył się cykl warsztatów w ramach międzynarodowego projektu SELF. Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego podczas spotkań reprezentował Maciej Kochanowski - Kierownik Referatu Analiz i Rozwoju.

Spotkanie Wojewódzkiej Społecznej Rady ds. osób Niepełnosprawnych - 28.04.2021 [RELACJA]

W środę, 28 kwietnia br. odbyło się kolejne, zdalne spotkanie Wojewódzkiej Społecznej Rady ds. osób Niepełnosprawnych. Spotkanie poprowadziła Przewodniczącą Rady – Katarzyna Heba.

Rusza projekt wzmacniający działania samopomocowe w obszarze zdrowia psychicznego na Pomorzu - 50 Decybeli [INFORMACJA]

Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji oraz Pomorska Koalicja na Rzecz Zdrowia Psychicznego zapraszają do udziału w projekcie „50 decybeli - edukacja i samopomoc w zakresie zdrowia psychicznego". Ilość miejsc w projekcie jest ograniczona.

Znamy zwycięzców 10. nagrody "Bursztynowych Dźwigów" przyznawanych przez Fundację Hospicyjną! [RELACJA]

W niedzielę, 25 kwietnia Fundacja Hospicyjna ogłosiła nazwiska i nazwy nagrodzonych wolontariuszy, inicjatyw społecznych, filantropów oraz szkół. Uroczyste ogłoszenie laureatów odbyło się online, a wydarzenie swoim koncertem uświetnił Maciej Gański, wybitny pianista młodego pokolenia. Tradycyjne wręczenie nagród odbędzie się w Sali Wety Ratusza Głównego Miasta w Gdańsku we wrześniu.

Marsz Żółtej Wstążki Online. Marsz o godność – solidarności z osobami doświadczającymi kryzysu psychicznego.

Zdjęcie przedstawia przebieg Marszu - osoby niosące transparent z napisem.
Fot. Kongres Zdrowia Psychicznego @kongreszp1

Co roku ulicami Warszawy przechodzi Marsz Żółtej Wstążki, Marsz o godność – solidarności z osobami doświadczającymi kryzysu psychicznego. W tym roku wydarzenie to ma formę online i trwa od 20 maja do 9 czerwca 2020 r. Organizatorami są Fundacja eFkropka i Kongres Zdrowia Psychicznego.

 

Marsz Żółtej Wstążki

Celem marszu jest zwrócenie uwagi na potrzeby osób doświadczających kryzysu psychicznego, przeciwdziałanie stygmatyzacji tych osób w życiu społecznym i zawodowym, poprawienie warunków leczenia psychiatrycznego i psychoterapeutycznego, w tym ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży. Spotkania online mają na celu poszarzać świadomość, czym jest kryzys psychiczny. Jak pomagać osobom, które go doświadczają. Jak zadbać o siebie, o swój dobrostan psychiczny, aby samemu go uniknąć. Jak objawia się kryzys psychiczny na poziomie psychicznym, fizycznym i psychosomatycznym. Gdzie szukać pomocy i wsparcia. Oraz wiele innych istotnych tematów z obszaru zdrowia psychicznego.

 

Tegoroczne hasło - pogodność

Główną ideą tegorocznego Marszu jest to, aby osoby doświadczające kryzysu były leczone w warunkach, w których szanowana jest ich godność. Aby system opieki psychiatrycznej i psychoterapeutycznej był bardziej przystępny i dostępny. Stąd hasło tegorocznego marszu „pogodność. W ramach wydarzenia odbywa się online na FB wiele ważnych i merytorycznych spotkań z ekspertami, specjalistami, asystentami zdrowienia (osobami, które doświadczyły kryzysu psychicznego) poruszających szeroki zakres zagadnień związanych ze zdrowiem psychicznym. Przy okazji marszu przygotowano postulaty koniecznych zmian w systemie opieki psychiatrycznej i psychoterapeutycznej.

 

Szczegółowe informacje

Informacje jak można wsiąć udział w marszu, dostępne są na stronie organizatora. Wydarzenie odbywa się pod Patronatem Honorowym Rzecznika Praw Pacjenta. Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/695939931183657/

view szablon artykułu