Dobiegają końca prace adaptacyjno-remontowe w ramach projektu mieszkalnictwa wspomaganego [RELACJA]

Dobiegają końca prace adaptacyjno-remontowe w mieszkaniach wspomaganych realizowanych w ramach projektu: „Wypracowanie standardu i przeprowadzenie pilotażu w zakresie usług mieszkalnictwa wspomaganego dla osób z niepełnosprawnością fizyczną, z uwzględnieniem możliwości finansowania tego rozwiązania" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zaproszenie na III Maraton Innowacji w dniach 1-2.02.2022 r. [ON-LINE]

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie zaprasza na III Maraton Innowacji, który odbędzie się zdalnie na platformie ZOOM w dniach 1-2 lutego 2022 w godzinach 9:30-14:00.

Już tylko do końca stycznia można wziąć udział w badaniu w ramach Europejskiego Monitora Przedsiębiorstw Społecznych [ZAPROSZENIE]

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w pierwszej polskiej edycji Europejskiego Monitora Przedsiębiorstw Społecznych (ESEM) organizowanego przy Komisji Europejskiej przez EUCLID. Wyniki badań będą miały duży wpływ na planowanie przez Komisję Europejską wsparcia przedsiębiorstw społecznych w Europie i istotne przełożenie na system wsparcia w Polsce. Ankietę badawczą wypełnić można on-line do końca stycznia!

Spotkanie z okazji otwarcia przez Fundację RC sklepu ekonomii społecznej - Dobry Deal [RELACJA]

W środę 22.12.2021 r. w siedzibie Fundacji RC odbyło się spotkanie z okazji otwarcia sklepu stacjonarnego z wyrobami pomorskich przedsiębiorstw ekonomii społecznej.

II Pomorski Tydzień Białej Wstążki - za nami panel dyskusyjny ekspertów [RELACJA, ZAPIS]

We wtorek 7 grudnia 2021 roku z okazji trwającego II Pomorskiego Tygodnia Białej Wstążki, odbył się panel on-line, którego tematyka koncentrowała się na przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet.

Szkolenia „Praca zespołu interdyscyplinarnego i grup roboczych z osobami stosującymi przemoc w rodzinie” [RELACJA]

Za nami szkolenia dla członków zespołów interdyscyplinarnych do spraw przeciwdziałania przemocy w rodzinie i grup roboczych w zakresie pracy zespołu z osobami stosującymi przemoc w rodzinie. Szkolenia trwały od 30 listopada do 2 grudnia w Hotelu „Zatoka" w Gdańsku. Prowadzący to trenerzy Anna Wiechcińska-Szymańska i Małgorzata Wincenciak ze Stowarzyszenia na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia" w Warszawie.

27 edycja Nagrody Bursztynowego Mieczyka - znamy laureatki i laureatów! [RELACJA]

Podczas 27 Gali Nagród Bursztynowego Mieczyka im. Macieja Płażyńskiego, która odbyła się w Europejskim Centrum Solidarności, wręczono nagrody najbardziej aktywnym pomorskim organizacjom pozarządowym. Nagrody są symbolicznym wyrazem wdzięczności i docenienia pracy społeczników i wolontariuszy działających na rzecz pomorskiej społeczności.

Projekt Social Ecosystem Leads The Future [SELF] w kulminacyjnej fazie! Relacja z Trzeciej Misji Ekonomii Społecznej

Od 23 do 24 listopada 2021 roku w hiszpańskiej Kantabrii przedstawiciele partnerskich regionów z Łotwy, Polski i Hiszpanii wzięli udział w trzeciej Misji Ekonomii Społecznej (Third Social Economy Mission), w ramach której odbyły się warsztaty oraz wizyty studyjne w lokalnych przedsiębiorstwach społecznych.

II Pomorski Tydzień Białej Wstążki - już 7 grudnia odbędzie się panel on-line! [INFORMACJA]

We wtorek 7 grudnia 2021 r. w godzinach 10:00 – 12:00 w formie on-line odbędzie się bezpłatny panel „Głos i rola mężczyzn w systemie przeciwdziałania przemocy mężczyzn wobec kobiet". Panel organizowany jest w ramach II Pomorskiego Tygodnia Białej Wstążki. Serdecznie zapraszamy do udziału w imieniu organizatorów!

Przed nami wyjątkowe święto Pomocy Społecznej na Pomorzu!

Grafika tutułowa dot. Gali Srebrnego Dzrewka 2021, autor Maciej Kochanowski
Grafika tutułowa dot. Gali Srebrnego Dzrewka 2021, autor Maciej Kochanowski

Wręczenie nagród Marszałka Województwa Pomorskiego za wybitne i nowatorskie rozwiązania w zakresie pomocy i integracji społecznej to jedno z ważniejszych wydarzeń dla sektora pomocy i integracji społecznej w naszym województwie. Punktem specjalnym tegorocznej gali będzie spektakl pt. „Mistrz i Małgorzata" Michaiła Bułhakowa, w reżyserii Janusza Józefowicza.

Spektakl to specjalne podziękowanie wszystkim pracowniczkom i pracownikom szeroko rozumianej pomocy i integracji społecznej za trud niesienia pomocy najbardziej potrzebującym w trudnym okresie pandemii COVID-19 w szczególności pracującym w: OPS / PCPR, DPS, placówki opiekuńczo-wychowawcze, ŚDS, domy Senior +, organizacji pozarządowych.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia przy pomocy formularza w excel:

Zgłoszenia_Gala wręczenia nagród i spektakl Mistrz i Małgorzata_06.11.2021 (excel, rozmiar: 11 kb)

w terminie do 31.10 oraz przesłanie go na adres e-mail: m.klimaszewska@pomorskie.eu lub k.myrcik@pomorskie.eu ze wskazaniem: nazwy reprezentowanej instytucji, imion i nazwisk uczestników, oświadczeń dotyczących wyrażenia lub niewyrażenia zgody na przedłożenie organizatorowi do wglądu Certyfikatu Szczepienia (zgodnie z wymogami w teatrze może być zajętych jedynie 75% miejsc, osoby zaszczepione nie są liczone do ww. limitu).

Zaproszenia do udziału w gali i spektaklu w formie biletów do teatru będzie można odebrać osobiście w siedzibie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej do dnia 03 listopada br. w pokoju 322 przy ul. Okopowej 21/27 w Gdańsku. W przypadku braku możliwości osobistego odbioru prosimy o kontakt indywidualny z następującymi pracownikami:

  • Małgorzata Klimaszewska, tel. 58 326 88 16;
  • Kinga Myrcik, tel. 58 3268 809; 502 757 317.

 

view szablon artykułu