Spotkanie informacyjne - konkurs ofert w zakresie działalności na rzecz osób z niepełnosprawnościami [RELACJA]

W środę, 7 kwietnia br. odbyło się zdalne spotkanie poświęcone omówieniu konkursu ofert w zakresie działalności na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Konsultacje społeczne projektu RPS dot. bezpieczeństwa zdrowotnego i wrażliwości społecznej zakończone [RAPORT]

Zarząd Województwa Pomorskiego przyjął 6 kwietnia br. Raport z przebiegu konsultacji społecznych projektu Regionalnego Programu Strategicznego w zakresie bezpieczeństwa zdrowotnego i wrażliwości społecznej.

Wysłuchania publiczne w sprawie koncepcji nowego budżetu UE w Polsce! Daj się wysłuchać! [INFORMACJA]

Ruszyły zapisy na serię wysłuchań publicznych dot. projektu Umowy Partnerstwa i poszczególnych programów krajowych przewidzianych w ramach nowego budżetu UE na lata 2021-2027. Pierwsze takie wysłuchanie odbędzie się już w środę 7 kwietnia br.

Fundusze Europejskie, Strategia Rozwoju Województwa, Krajowy Plan Obudowy, czyli jaka będzie przyszłość Ekonomii Społecznej? [RELACJA, WIDEO]

W środę 24 marca br. odbyło się zdalne spotkanie, podczas którego omówiono możliwości rozwoju ekonomii społecznej na Pomorzu w kolejnych latach. W spotkaniu wzięło udział ok. 30 osób. Jakie zagadnienia poruszono?

Rozpoczął się projekt „Pomorskie Dzieciom”. Służy przeciwdziałaniu negatywnych skutków epidemii COVID-19

Województwo Pomorskie – Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego uruchamia nabór wniosków o udzielenie grantów na wsparcie w walce z epidemią COVID-19 osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, m.in. dzieci i młodzieży przebywających w rodzinnej i instytucjonalnej pieczy zastępczej lub objętych opieką hospicjów domowych. Wsparcie możliwe będzie dzięki środkom pochodzącym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Zarząd Województwa Pomorskiego przyjął zakres uzgodnień projektów 6.2.2 + 7.3 RPO WP. Rusza nabór wniosków o dofinansowanie

We wtorek 30 marca br. Zarząd Województwa Pomorskiego przyjął uchwałę w sprawie uzgodnienia zakresów zintegrowanych projektów w obszarze usług społecznych i infrastruktury społecznej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Spotkanie informacyjne - konkurs ofert w zakresie działalności na rzecz osób z niepełnosprawnościami [RELACJA]

W środę, 7 kwietnia br. odbyło się zdalne spotkanie poświęcone omówieniu konkursu ofert w zakresie działalności na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Pierwsze spotkanie z cyklu Social Economy Missions w ramach projektu SELF 26.03.2021 [RELACJA]

W piątek 26.03 br. odbyło się pierwsze z cyklu spotkań SEM (Social Economy Missions) w ramach projektu SELF. Spotkanie online zorganizował Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej.

Ocena Zasobów Pomocy Społecznej za rok 2020. Prezentujemy projekty formularza i objaśnień do OZPS [INFORMACJA, PLIKI DO POBRANIA]

Został nieco ponad miesiąc do przygotowania przez gminy i powiaty dokumentu Ocena Zasobów Pomocy Społecznej. Termin upływa 30 kwietnia. Jak wynika z informacji przekazanych przez Departament Pomocy i Integracji Społecznej Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej formularz OZPS za 2020 rok dostępny będzie w Centralnej Aplikacji Statystycznej najprawdopodobniej pod koniec marca br.

W dniach 8-14 lutego trwa akcja „Róża od Świętego Walentego” [INFORMACJA]

Grafika przedstawia plakat akcji, zawierający podsumowanie najważniejszych informacji. Źródło: otwartebramy.org
Grafika przedstawia plakat akcji, zawierający podsumowanie najważniejszych informacji. Źródło: otwartebramy.org

W ramach tegorocznej akcji, które z uwagi na zagrożenie epidemiczne przyjęło formułę online, zaplanowano szereg wydarzeń w tym między innymi warsztaty, webinary oraz koncert.

 

Róża od Świętego Walentego 

Zbliżają się Walentynki, dzień który niektórzy uwielbiają, inni nie znoszą. Ciekawe jest to, że św. Walenty był uważany za obrońcę przed ciężkimi chorobami, a z czasem stał się patronem zakochanych i osób chorujących psychicznie. Czy to przypadek?  Tego nie wiemy, jednak wiemy, że łącząc te dwa wątki powstała Akcja Róża od św. Walentego.

Cel akcji

Celem akcji jest zwrócenie uwagi na sytuację osób chorujących psychicznie. Jest to czas miłości, zrozumienia, nadziei i okazywanej solidarności od osób, które zmagają się z chorobami psychicznymi okazywany dla osób, które są w gorszym momencie. Niezwykle istotnym jest samopomocowy charakter akcji, gdzie osoby z podobnymi przeżyciami mogą wspierać się wzajemnie i inspirować na drodze zdrowienia. Problemy ze zdrowiem psychicznym mogą w każdej chwili dotknąć nas lub naszych najbliższych dlatego bardzo ważne jest abyśmy nie zwlekali i działali już teraz, choćby edukując się i rozmawiając z innymi o ich doświadczeniach.

Program wydarzeń

W związku z ograniczonymi możliwościami kontaktu, a często realizacją wsparcia online Akcja Róża od św. Walentego w 2021 roku zmienia formułę. W miejsce bezpośrednich spotkań zaplanowano warsztaty, webinary, a 14 lutego odbędzie się koncert zespołu Blue May, wspierający Artystyczną Inicjatywę dla młodzieży doświadczającej kryzysów psychicznych w  Luzinie.

  • 8 lutego 11:30-13:00, 9 lutego 15:30-17:00 - Warsztaty "Kartka od św. Walentego" czyli okazja do rozmów na temat akcji, przygotowania kartek przy wirtualnej kawie. Link do spotkania znajduje się tutaj: link
  • 8 lutego 17.00 - Webinar: Dlaczego nie warto pytać psychiatrę o miłość? Miłość własna czyli walentynki przez cały rok - dr Roman Ludkiewicz. Link do spotkania znajduje się tutaj: link .  
  • 9 lutego 17.00 - Webinar: Czy warto pytać socjologa o miłość? - dr Dorota Rancew-Sikora. Link do spotkania znajduje się tutaj: link
  • 10 lutego 18.00 - Webinar: "Miłość w czasach zarazy". Kasia Seyda i Jacek Kowalczyk. Link do spotkania znajduje się tutaj: link .   
  • 14 lutego niedziela 17.00 - Luzino - Cafe Ambasador - Koncert i podsumowanie Akcji Róża. Link do koncertu znajduje się tutaj: link .   

Dodatkowe informacje

Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie internetowej organizatorów wydarzenia otwartebramy.org .

view szablon artykułu