Apel o pomoc pogorzelcom z Miasta i Gminy Sztum

$image_alt
zniszczenia po pożarze w Polaszkach
For. Piotr Piesik, Dziennik Bałtycki

Burmistrz Miasta i Gminy Sztum Leszek Tabor apeluje o pomoc poszkodowanym w wyniku pożarów. Sytuacja pogorzelców jest bardzo ciężka.

W wyniku pięciu pożarów które miały miejsce w tym roku na terenie Miasta i Gminy Sztum, poszkodowanych zostało w sumie piętnaście rodzin. Cztery z nich są ponadto w szczególnie trudnej sytuacji, ponieważ straciły dorobek całego życia.

Potrzebujący pomocy mieszkańcy gminy, to pogorzelcy którzy ucierpieli w wyniku pożarów jakie miała miejsce w styczniu tego roku w miejscowości Koniecwałd. Ponadto są to również poszkodowani w wyniku pożaru, który miał miejsce w lutym przy ulicy Czarnieckiego w Sztumie, oraz w marcu w miejscowości Cygusy. Wśród wymagających wsparcia mieszkańców gminy są również ci, którzy ucierpieli w wyniku pożaru budynku wielorodzinnego w Polaszkach, który miał miejsce w kwietniu.

Wszystkie poszkodowane rodziny zostały już objęte pomocą ze strony władz gminy, powiatu oraz instytucji prywatnych. Część rodzin otrzymała już lokale komunalne.

Pomimo dotychczasowej pomocy, poszkodowane rodziny dalej wymagają wsparcia.  W związku z tym Burmistrz Miasta i Gminy Sztum zwraca się z prośbą o darowizny pod wskazany nr. konta: 74830900000000004220000020
z dopiskiem: „darowizna na rzecz pogorzelców z Polaszek".

view szablon artykułu