Zapraszamy na Obchody Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie 2015

$image_alt
Pomorska Koalicja na Rzecz Zdrowia Psychicznego

Pomorska Koalicja na Rzecz Zdrowia Psychicznego serdecznie zaprasza na Obchody Dnia Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie „Schizofrenia Otwórzcie Drzwi", które w Trójmieście odbędą się w dniach 20 - 25 września 2015 r.

Obchody są wydarzeniem informacyjno-edukacyjnym, mającym na celu zwiększenie świadomości społecznej w zakresie chorób psychicznych, w szczególności schizofrenii i skoncentrowane na przybliżeniu trójmiejskiej społeczności problematyki związanej z sytuacją osób i rodzin doświadczających kryzysów psychicznych. Wiemy, że dzięki edukacji możliwa jest poprawa społecznego odbioru i pogłębienie tolerancji względem osób chorujących psychicznie.

Rozpoczęcie obchodów odbędzie 20 września 2015 r. w Sopocie na Placu Przyjaciół Sopotu, gdzie zlokalizujemy Trójmiejski Punk Informacyjny o ofertach wsparcia dla osób i rodzin doświadczających kryzysów psychicznych. Jak co roku przejdziemy przez symboliczne drzwi do tolerancji.

W Gdańsku, Sopocie i Gdyni będzie można odwiedzać miejsca wspierające osoby chorujące i ich rodziny.

21 Gdański Dzień Otwarty
22 Gdyński Dzień Otwarty
23 Sopocki Dzień Otwarty

W ramach Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie „Schizofrenia Otwórzcie Drzwi"   Pomorska Koalicja na Rzecz Zdrowia Psychicznego zaprasza do udziału w konferencji i warsztatach pt.: „Otworzyć Bramy Tolerancji - jak współdziałać dla dobra osoby chorującej psychicznie", które odbędą się w dniach 21 -22 września 2015 r. w sali im. Lecha Bądkowskiego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskigo w Gdańsku oraz Pomorskim Parku Naukowo – Technologicznym w Gdyni.

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy o wypełnienie i odesłanie formularza pocztą e-mail: konferencja@otwartebramy.org  do dnia 16 września 2015 r., faxem: (58) 341-83-52


Pobierz:
Ulotka(jpeg)

Program(pdf.)

Formularz zgłoszeniowy(word)

Spotkanie z Krystianem Głuszko(pdf.)
 

view szablon artykułu