Sytuacja pomorskich przedsiębiorstw społecznych w obliczu pandemii

Zagrożenie spowodowane koronawirusem bez wątpienia odciska piętno na gospodarce całego kraju. Jak w tym trudnym czasie radzą sobie Pomorzanie ? Zapytaliśmy o to przedstawicieli pomorskich przedsiębiorstw społecznych.

Pomoc w dostarczeniu żywności osobom objętym kwarantanną [INFORMACJA]

Osobom potrzebującym, które są objęte kwarantanną, żywność będzie dostarczana bezpośrednio do domów przez strażaków, policję, wojsko. W akcję włączyły się ośrodki pomocy społecznej i Banki Żywności. W tej chwili kwarantannę z powodu koronawirusa odbywa w Polsce prawie 8 tysięcy osób. Każda z nich musi zostać w domu przez 14 dni.

Ocena Zasobów Pomocy Społecznej za rok 2019. Formularz dostępny od 26 marca w Centralnej Aplikacji Statystycznej [PILNE]

Zbliża się termin przygotowania przez gminy i powiaty dokumentu Ocena Zasobów Pomocy Społecznej. Przypominamy termin ten upływa 30 kwietnia! Jak wynika z informacji przekazanych przez Departament Pomocy i Integracji Społecznej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej formularz OZPS dostępny będzie w Centralnej Aplikacji Statystycznej od 26 marca br..

Zagrożenie epidemiologiczne [AKTUALIZACJA]

W związku z zagrożeniem koronawirusem SARS-CoV-2, informujemy iż Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku we współpracy z Wojewodą Pomorskim wspiera działania organizacyjne prowadzone przez gminy i powiaty w zakresie pomocy społecznej. Z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną ROPS deklaruje możliwość współpracy na rzecz wsparcia samorządów lokalnych, w których sytuacja będzie tego wymagała.

Lokalne Forum Międzysektorowe w Łubianie [RELACJA]

We wtorek 10.03.2020 r. w Łubianie odbyło się pierwsze spotkanie w ramach cyklu Lokalnych For Międzysektorowych, których celem jest inicjowanie trwałej współpracy podmiotów reprezentujących różne sektory w środowisku lokalnym.

Czy istniejące systemy wsparcia służą ekonomii społecznej? Wkrótce konferencja w Kościerzynie

Przed nami ważne wydarzenie w obszarze ekonomii społecznej na Pomorzu! „Czy istniejące systemy wsparcia służą ekonomii społecznej?" to tytuł konferencji która odbędzie się w Kościerzynie 13 marca br. Wydarzenie organizuje działający w subregionie południowym (powiaty: człuchowski, chojnicki i kościerski) Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Debrznie prowadzony przez Stowarzyszenie na Rzecz Miasta i Gminy Debrzno.

„Kooperacja – efektywna i skuteczna" - podpisanie deklaracji w Kartuzach [RELACJA]

W poniedziałek 4 marca 2020 r. w siedzibie Centrum Wsparcia Społecznego w Kartuzach odbyło się spotkanie podczas, którego podpisano deklarację o współpracy międzyinstytucjonalnej na terenie gminy Kartuzy i gminy Żukowo w ramach realizacji projektu „Kooperacja – efektywna i skuteczna".

[AKTUALIZACJA] do 17 czerwca składamy zgłoszenia! Uwaga seniorzy! Konkurs o nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego „Pomorskie dla Seniora”

Zarząd Województwa Pomorskiego do 17 czerwca przedłużył termin składania zgłoszeń w Konkursie o nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego „Pomorskie dla Seniora". Celem Konkursu jest wyróżnienie Seniora, Pracodawcy, a także osób podejmujących szczególnie wartościowe i skuteczne inicjatywy na rzecz seniorów oraz upowszechnianie i promowanie działalności Seniorów i polityki senioralnej w regionie Województwa Pomorskiego.

Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2020 - przedłużenie naboru do 31 lipca ! [KONKURS MRPiPS]

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zaprasza podmioty ekonomii społecznej, w tym przedsiębiorstwa społeczne, a także jednostki samorządu terytorialnego do udziału w Konkursie o przyznanie certyfikatu Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2020. Nabór wniosków został przedłużony do 31 lipca 2020 r.