Bezpłatne szkolenia dla osób realizujących zadania dot. ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej [INFORMACJA]

Serdecznie zachęcamy do udziału w bezpłatnych szkoleniach online organizowanych w ramach projektu Partnerstwo dla Rodziny, który obejmuje wsparciem pracowników i przedstawicieli instytucji oraz służb zaangażowanych w realizowanie zadań wynikających z ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej. Zostały ostatnie miejsca!

10 Forum Inicjowania Rozwoju. Podsumowanie wydarzenia [RELACJA]

We środę 24 listopada 2021 roku odbyło się 10 Forum Inicjowania Rozwoju – największa na Pomorzu konferencja na rzecz współpracy międzysektorowej i zrównoważonego rozwoju. W tym roku odbyła się ona pod nazwą „Klimat do zmiany – planeta, partnerstwo, przywództwo". W artykule relacja z wydarzenia.

Za nami Pomorskie Forum OWES 2021! [RELACJA]

W dniach 15-16 listopada 2021 roku w gdańskim So Stay Hotel odbyło się wydarzenie skierowane do pomorskich Ośrodków Wsparcia Ekonomii Społecznej. Była to okazja do omówienia obecnej sytuacji ekonomii społecznej na poziomie regionu i kraju oraz do zaplanowania działań na przyszłość.

Zmiana dotycząca wojewódzkich i gminnych programów profilaktycznych [INFORMACJA]

W związku z planowanym połączeniem Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Krajowym Biurem Przeciwdziałania Narkomanii obecnie trwa procedowanie zmiany ustawy o zdrowiu publicznym, która ma wejść w życie z dniem 1 stycznia 2022 r.

Pomorski Ośrodek Adopcyjny poszukuje pracownika! [OFERTA PRACY]

W Pomorskim Ośrodku Adopcyjnym trwa nabór na stanowisko psychologa. Termin przesłania ofert mija 28 listopada br. Szczegóły poniżej.

Czy w sieci można znaleźć podcasty o ekonomii społecznej?

Podcasty to coraz bardziej popularna w Polsce forma dzielenia się wiedzą. I to za darmo! To takie spersonalizowane radio, gdzie sami możemy wybierać, czego chcemy słuchać, bez względu na porę dnia. Prześledziliśmy temat podcastów dotyczących ekonomii społecznej. Co udało nam się znaleźć?

Konferencja „Opieka długoterminowa w Polsce - dzisiaj i jutro” - zaproszenie [INFORMACJA]

Koalicja „Na pomoc niesamodzielnym" - Związek Stowarzyszeń, zaprasza do udziału w konferencji „Opieka długoterminowa w Polsce - dzisiaj i jutro". Wydarzenie odbędzie się w dniach 25-26.11.2021 hybrydowo - w formie online oraz stacjonarnej. Podczas konferencji będzie kontynuowana zapoczątkowana w ubiegłych latach publiczna debata o przyszłości opieki długoterminowej w Polsce.

Przyznano Srebrne Drzewka 2021 – nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego! [RELACJA]

Za nami jedno z ważniejszych wydarzeń dla sektora pomocy i integracji społecznej w naszym województwie – 6 listopada 2021 r. wręczono nagrody Marszałka Województwa Pomorskiego za wybitne i nowatorskie rozwiązania w tym obszarze. Srebrne Drzewka przyznawane są już od 15 lat. Przekazane zostały podczas uroczystej gali w Teatrze Muzycznym w Gdyni, której towarzyszył spektakl „Mistrz i Małgorzata" Michaiła Bułhakowa, w reżyserii Janusza Józefowicza.

Jubileusz 10-lecia CIS w Pucku oraz Pomorski Konwent CIS i KIS

W środę 27 października 2021 roku odbyła się Konferencja z okazji jubileuszu 10-lecia Centrum Integracji Społecznej w Pucku. Była to też doskonała okazja do spotkania przedstawicieli Pomorskiego Konwentu CIS i KIS oraz omówienia bieżących spraw i wymiany doświadczeń.