Dzień Pracownika Socjalnego #CzarnyProtestPomocySpołecznej

Dzień Pracownika Socjalnego w Polsce jest obchodzony 21 listopada na mocy zapisu ustawy o pomocy społecznej, z 29 listopada 1990 roku. Dzień ten upamiętnia spotkanie w miejscowości Charzykowy w 1989 roku, w którym uczestniczyli Jacek Kuroń, Joanna Staręga-Piasek i pracownicy służb społecznych.

Narodowe Święto Niepodległości

Gdańskie uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbyły się dzień przed setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości odbyły się u stóp pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego w Gdańsku.

Dzień pomorskich pracowników socjalnych. Najlepsi w 2018 otrzymali Srebrne Drzewka i nagrody

Na co dzień pracują z osobami znajdującymi się w trudnej sytuacji życiowej, a 21 listopada mają swoje święto – Dzień Pracownika Socjalnego. Z tej okazji już dziś najlepszym wręczono nagrody za wybitne i nowatorskie osiągnięcia w dziedzinie pomocy społecznej.

O możliwościach finansowania projektów senioralnych w Kościerzynie i Czarnem

Program Współpracy Samorządu Województwa Pomorskiego z organizacjami pozarządowymi oraz finansowanie aktywności seniorów ze środków Samorządu Województwa były głównymi tematami spotkań, które w ostatnich dniach odbyły się w Kościerzynie (6.11) oraz w Czarnem (9.11).

Ogłoszenie w sprawie wyboru Regionalnych Animatorów

Realizatorzy projektu „Krajowa Sieć Reintegracji – wzmocnienie instytucji zatrudnienia socjalnego w działaniach polityki społecznej wobec wykluczenia społecznego" ogłaszają przetarg nieograniczony na wykonanie zamówienia publicznego na realizację usług doradczo-animacyjnych.

Rekrutacja na szkolenia w zakresie specjalizacji I i II stopnia w zawodzie pracownik socjalny

Zostały ostatnie miejsca na II turę bezpłatnych szkoleń w zakresie specjalizacji I i II stopnia w zawodzie pracownik socjalny. Szkolenia finansowane są w ramach projektów PO WER. Organizatorem szkoleń jest Wyższa Szkoła Pedagogiczna im. Janusza Korczaka w Warszawie.

Program Współpracy Samorządu Województwa Pomorskiego z organizacjami pozarządowymi na rok 2019 [MATERIAŁY DO POBRANIA]

Podczas 50. sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego 15 października 2018 roku radni jednogłośnie przyjęli Uchwałę Nr 555/L/18 w sprawie uchwalenia Programu Współpracy Samorządu Województwa Pomorskiego z organizacjami pozarządowymi na rok 2019.

Opieka wytchnieniowa w Trójmieście

Opiekunowie seniorów, dzieci i osób z niepełnosprawnościami z Trójmiasta mogą skorzystać ze wsparcia wytchnieniowego przygotowanego przez samorządy. W artykule zaprezentowane zostały najważniejsze informacje dla osób chcących skorzystać z tego typu wsparcia w Gdańsku, Gdyni i Sopocie.

O współpracy różnych instytucji na rzecz rozwoju ekonomii społecznej. Wkrótce spotkania w czterech powiatach!

Spotkania odbędą się w czterech powiatach województwa pomorskiego: bytowskim, starogardzkim, wejherowskim oraz w m. Gdańsk. Na pierwsze z nich zapraszamy już 23 października do Sali Herbowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w Gdańsku.