W subregionie nadwiślańskim powstanie Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej.

Wsparcie indywidualne i grupowe otrzyma 209 osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym z czterech powiatów. Powstanie ponad sto nowych miejsc pracy w przedsiębiorstwach społecznych. Nadwiślański Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej rozpocznie działalność już wkrótce. Wartość projektu to ponad 12 mln

Jaki jest stan ekonomii społecznej w Polsce? [ZAPIS WEBINARIUM]

W ramach realizacji projektu Spójna Integracja Regionalna Ekonomii Społecznej [SIRES], 4 marca odbyło się webinarium dotyczące badań w zakresie rozwoju ES w Polsce. Zachęcamy do obejrzenia zapisu prezentacji na kanale YouTube Ogólnopolskiego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Socjalnych.

Ruszyła kolejna edycja konkursu o przyznanie certyfikatu Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej.

Konkurs ma na celu wyróżnienie podmiotów ekonomii społecznej i przedsiębiorstw społecznych, które z powodzeniem łączą działalność ekonomiczną ze społecznym zaangażowaniem, oraz samorządów, które w sposób szczególny wspierają ekonomię społeczną oraz propagują idee spójności i solidarności społecznej. Nabór trwa do 29 marca !

Konkurs: „Przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym” [WYKAZ OFERT DO UZUPEŁNIENIA]

Publikujemy wykaz ofert do uzupełnienia w ramach konkursu ofert na realizację zadań w obszarze działalności pożytku publicznego w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym. Termin na uzupełnienie ofert mija 18 marca 2019 roku.

Uwaga pomorskie OPS/PCPR! Szykują się spore zmiany w Ocenie Zasobów Pomocy Społecznej [AKTUALNE OBJAŚNIENIA ORAZ FORMULARZ OZPS ZA ROK 2018]

W dniach 7-8 marca przedstawiciele ROPS uczestniczyli w spotkaniu konsultacyjny w sprawie zmian w formularzu. Wkrótce odbędą się również szkolenia dla pracowników przygotowujących OZPS w gminach i powiatach.

Za nami kolejne posiedzenie Pomorskiego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej [RELACJA, MATERIAŁY DO POBRANIA]

W poniedziałek 4 marca, w Sali Herbowej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w Gdańsku odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Pomorskiego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej [PKRES].

Ogłoszenia o pracę w Pomorskim Ośrodku Adopcyjnym!

Trwa nabór na wolne stanowiska pracy w Pomorskim Ośrodku Adopcyjnym. Termin złożenia ofert to 8 marca 2019 roku!

Krajowy Program Rozwoju Ekonomii Społecznej do 2023 roku przyjęty przez Radę Ministrów [ARTYKUŁ MRPIPS]

Rada Ministrów przyjęła dokument pn. Krajowy Program Rozwoju Ekonomii Społecznej do 2023 roku. Ekonomia Solidarności Społecznej (KPRES).

Jak będzie wyglądać rozwój ekonomii społecznej w nowej perspektywie finansowej UE (2021-2027)? [RELACJA, MATERIAŁY DO POBRANIA]

Przez dwa dni w Warszawie (12-13 lutego 2019 roku) przedstawiciele Regionalnych Ośrodków Polityki Społecznej oraz Instytucji Zarządzających Regionalnymi Programami Operacyjnymi, w tym przedstawiciele województwa pomorskiego, dyskutowali o wizji rozwoju ekonomii społecznej w nadchodzącej perspektywie finansowej UE. Spotkanie odbyło się w ramach realizowanego przez Ogólnopolski Związek Rewizyjny Spółdzielni Socjalnych projektu Spójna Integracja Regionalna Ekonomii Społecznej (SIRES).