Czyn Bojowy Polskich Sił Zbrojnych na Wschodzie

Uroczystości upamiętniające Czyn Bojowy Polskich Sił Zbrojnych na Wschodzie odbyły się w piątek 12 października br. przy pomniku „TYM, CO ZA POLSKOŚĆ GDAŃSKA", przy ul. Podwale Staromiejskie w Gdańsku.

30-lecie Oddziału Związku Sybiraków w Gdańsku

W środę 10 października w Dworze Artusa odbyła się uroczystość z okazji obchodów 30-lecia istnienia Oddziału Związku Sybiraków w Gdańsku

XXIV edycja Nagrody Bursztynowego Mieczyka im. Macieja Płażyńskiego

Kapituła Nagrody Bursztynowego Mieczyka zaprasza do udziału w XXIV edycji Nagrody Bursztynowego Mieczyka im. Macieja Płażyńskiego, ufundowanej przez Wojewodę Pomorskiego, Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska dla najlepiej działających organizacji pozarządowych w obszarze polityki społecznej i ochrony środowiska z terenu naszego województwa.

III Lokalne Forum Międzysektorowe w Lęborku

Fundacja Inicjowania Rozwoju "up Foundation" oraz Stowarzyszeniem EDUQ serdecznie zaprasza do uczestnictwa w 3 Lokalnym Forum Międzysektorowym w Lęborku. Spotkanie odbędzie się 18 października siedzibie Stowarzyszenia EDUQ przy ul. Krzywoustego 1 w sali 125

Otwarty konkurs ofert dla NGO

Zarząd Województwa Pomorskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację w 2018 r. przez organizacje pozarządowe prowadzące działalność pożytku publicznego zadania publicznego Województwa Pomorskiego w dziedzinie edukacji w zakresie wspierania rozwoju kompetencji społecznych i obywatelskich służących budowaniu tożsamości regionalnej i lokalnej w związku z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

79. rocznica rozstrzelania Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku

W piątek 5 października odbyły się uroczystość upamiętniające 38. pocztowców zamordowanych na gdańskiej Zaspie.

Seminarium z cyklu „Pomorskie Gminy Rodzinne. Wsparcie młodych rodzin” [MATERIAŁY DO POBRANIA]

Samorząd Województwa Pomorskiego z inicjatywy Wojewódzkiej Rady ds. Rodziny zorganizował kolejne cykliczne spotkanie promujące innowacyjne działania realizowane przez lokalne samorządy na rzecz rodziny.

Wizyta delegacji z Norwegii na Pomorzu

W ubiegłym miesiącu (20.09) w sali Herbowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w Gdańsku odbyło się spotkanie z delegacją urzędników z Wydziału Opieki nad Dzieckiem z Nordland w Norwegii.

Po konferencji dot. Realizacji Konwencji ONZ o Prawach Osób Niepełnosprawnych [MATERIAŁY DO POBRANIA]

W czwartek 4 października w UMWP, odbyła się organizowana przez ROPS konferencja pt. Upowszechnianie standardów dostępności oraz aktywizowanie osób z niepełnosprawnościami i seniorów, mające na celu realną możliwość korzystania ze wszystkich praw człowieka, w kontekście realizacji postanowień Konwencji ONZ o Prawach Osób Niepełnosprawnych.