O Społecznych Prawach Człowieka z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10.12)

Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka to święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1950 roku, w rocznicę podpisania Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka w 1948 roku. Na całym świecie obchodzi się je 10 grudnia. Z tej okazji zapraszamy do zapoznania się z krótkim artykułem na temat praw człowieka.

Już wkrótce XXIV Gala Nagrody Bursztynowego Mieczyka im. Macieja Płażyńskiego

Po raz kolejny najaktywniejsze, organizacje pozarządowe z Pomorza zostaną nagrodzone za swoją działalność. W najbliższy piątek 14 grudnia 2018 roku, o godz. 17.30 w Europejskim Centrum Solidarności odbędzie się XXIV Gala Nagród Bursztynowego Mieczyka.

Otwarty konkurs ofert dla NGO „Rozwój kultury w województwie pomorskim"

Zarząd Województwa Pomorskiego ogłasza otwarty konkurs ofert pod nazwą: „Rozwój kultury w województwie pomorskim w roku 2019"

Gala Wolontariatu powiatu tczewskiego

Uroczyście, w pięknej scenerii Zamku w Gniewie 4 grudnia odbyła się Powiatowa Gala Wolontariatu 2018 (powiatu tczewskiego). Inicjatorem i organizatorem konkursu oraz gali była Rada Organizacji Pozarządowych Powiatu Tczewskiego

W Urzędzie Marszałkowskim po raz czwarty odbyło się Pomorskie Forum Rad Seniorów

W poniedziałek 3 grudnia br. w sali Herbowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego odbyło się czwarte Pomorskie Forum Rad Seniorów. Przedstawiciele oraz sympatycy gminnych rad seniorów z województwa pomorskiego, dzieli się ze sobą dobrymi praktykami w zakresie wspierania aktywności społecznej i obywatelskiej osób starszych. W spotkaniu urzędniczyło ponad 60 osób.

Ogłoszenia o pracę w Pomorskim Ośrodku Adopcyjnym

Trawa nabór na wolne stanowisko pracy w Pomorskim Ośrodku Adopcyjnym. Termin złożenia ofert to 11 stycznia 2019!

Dzień Pracownika Socjalnego #CzarnyProtestPomocySpołecznej

Dzień Pracownika Socjalnego w Polsce jest obchodzony 21 listopada na mocy zapisu ustawy o pomocy społecznej, z 29 listopada 1990 roku. Dzień ten upamiętnia spotkanie w miejscowości Charzykowy w 1989 roku, w którym uczestniczyli Jacek Kuroń, Joanna Staręga-Piasek i pracownicy służb społecznych.

Narodowe Święto Niepodległości

Gdańskie uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbyły się dzień przed setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości odbyły się u stóp pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego w Gdańsku.

Dzień pomorskich pracowników socjalnych. Najlepsi w 2018 otrzymali Srebrne Drzewka i nagrody

Na co dzień pracują z osobami znajdującymi się w trudnej sytuacji życiowej, a 21 listopada mają swoje święto – Dzień Pracownika Socjalnego. Z tej okazji już dziś najlepszym wręczono nagrody za wybitne i nowatorskie osiągnięcia w dziedzinie pomocy społecznej.