Bezpłatne szkolenie - "Jaki wpływ ma Twój głos?

Zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniu w ramach akcji "Masz Głos". Szkolenie odbędzie się 20.09.2016 r. w Słupskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej.


Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie „Schizofrenia Otwórzcie Drzwi”

Pomorska Koalicja na Rzecz Zdrowia Psychicznego serdecznie zaprasza na obchody Dnia Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie „Schizofrenia Otwórzcie Drzwi", które w dniach 18- 23 września 2016 r. odbędą się w Trójmieście.


Międzynarodowy Tydzień Pisania Testamentów

W drugim tygodniu września, po raz pierwszy w Polsce, będzie obchodzony Międzynarodowy Tydzień Pisania Testamentów. Wydarzenie, które pod nazwą „Include a Charity Week" od wielu lat odbywa się za granicą, w tym roku zostanie zorganizowane nad Wisłą dzięki fundacji Polski Instytut Filantropii.


Doroczny Mecz Charytatywny na Stadionie Energa Gdańsk

4 września na Stadionie Energa Gdańsk odbędzie się wyjątkowe wydarzenie charytatywne „Przyjdź na stadion, pomóż dzieciom"– tego dnia do piłkarskiego starcia staną naprzeciw siebie Przyjaciele Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci, którzy, podzieleni na dwie ekipy, zagrają Wielki Mecz Charytatywny: gwiazdy Gdańska, Gdyni i Sopotu kontra Drużyna TVP.


Nabór członków Komitetu Akredytacyjnego ds. systemu akredytacji, standardów usług i działania OWES

Zgłoszenia kandydatów należy przesyłać do 4 września 2016 roku.


Rusza nabór wniosków o przyznanie nagrody "Srebrne Drzewko"

Nagroda Marszałka Województwa Pomorskiego, przyznawana jest za wybitne i nowatorskie osiągnięcia w dziedzinie pomocy społecznej dla pracowników jednostek organizacyjnych pomocy społecznej z terenu województwa pomorskiego.


Święto Wojska Polskiego i 96 Rocznica Bitwy Warszawskiej

Obchody w Gdańsku odbyły się 12.08.2016 r. Organizatorami uroczystości byli: Dowódca Garnizonu Gdańsk oraz Prezydent Miasta Gdańsk, Rada Kombatantów i Osób Represjonowanych Województwa Pomorskiego a także Związek Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej.


Upleciemy sieć – klaster pomorskich WTZ

W maju wystartował projekt Caritas Archidiecezji Gdańskiej, którego celem jest jest zintegrowanie środowiska związanego z działalnością Warsztatów Terapii Zajęciowej wokół wspólnie podzielanych dążeń w ramach sieci – klastra, który tworzyć będzie regionalną reprezentację przedstawicieli pomorskich WTZ i pozwoli na bieżącą wymianę doświadczeń, skoordynowanie wspólnych działań oraz usprawnienie przepływu informacji.


Konsultacje Programu Współpracy Samorządu Województwa Pomorskiego z Organizacjami Pozarządowymi na rok 2017

Marszałek Województwa Pomorskiego zaprasza zainteresowane organizacje pozarządowe do konsultacji projektu programu współpracy na rok 2017.