Rusza III edycja Konkursu Grantowego Fundusz Inicjowania Rozwoju 2016

Jeśli masz pomysł na rozwój, zmianę w swoim otoczeniu i masz partnerów, którzy chcą razem z Tobą wcielić pomysł w życie, zawalcz o Grant FIR. Wysokość grantów to aż 25.000 PLN. Tegoroczna, łączna pula środków przeznaczona na ten konkurs to 150.000 PLN.


Spółdzielnia Socjalna Dalba w konkursie dla przedsiębiorstw społecznych

Jedno z pomorskich przedsiębiorstw społecznych, spółdzielnia socjalna Dalba z Pucka jest w finale ogólnopolskiego konkursu dla przedsiębiorstw społecznych.


Zgłoszania kandydatów do komisji konkursowych na rok 2017

Pełnomocnik Marszałka ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi zaprasza pomorskie organizacje pozarządowe do zgłaszania kandydatów do komisji konkursowych na rok 2017. Nabór na członków komisji konkursowych odbywa się na załączonym formularzu w terminie od 19.10 do 08.11 br..


Konferencja dotycząca profilaktyki uzależnień

Zapraszamy osoby zajmujące się przeciwdziałaniem uzależnieniom na konferencję dla jednostek samorządu terytorialnego pn. Współczesna profilaktyka, terapia i reintegracja społeczna osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych, która odbędzie się 17 października 2016 r.


Konkurs na inkubację innowacji społecznych

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI) od 1 września br. realizuje projekt pn. „Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020).


Kolejna edycja kampanii „60+Kultura”

Przeszło 300 placówek w całej Polsce zaprasza na weekend seniora z kulturą. W pierwszy weekend jesieni- 24- 25 września osoby powyżej 60. roku życia będą mogły odwiedzić instytucje kultury i skorzystać z oferty przygotowanej specjalnie dla nich w ramach kampanii „60+Kultura".


Ośrodki Wspierania Ekonomii Społecznej dofinansowane z RPO

Ponad 32 mln zł trafią do trzech akredytowanych Ośrodków Wspierania Ekonomii Społecznej. Zarząd Województwa Pomorskiego zatwierdził wyniki oceny merytorycznej na dofinansowanie wniosków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Dzięki dofinansowaniu pomocą objętych zostanie 460 instytucji społecznych w naszym województwie.


Święto organizacji pozarządowych w Sopocie

Tradycyjnie, w drugą sobotę września na Skwerze Kuracyjnym Sopockiego Molo swoją działalność zaprezentują organizacje pozarządowe. 14-ta edycja festynu zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie. W sobotę,10 września, w godz. 11.30-15.00 będzie można poznać ofertę blisko 60 organizacji.


Konferencja „On pije, ona się leczy. Problemy współuzależnionych kobiet"

15 października 2016 roku, odbędzie się konferacja naukowa, dotycząca problematyki kobiet które żyją w związkach z partnerami uzależnionymi od alkoholu. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Pomorskiego, oraz Rektor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.