Posiedzenie Prezydium Rady Kombatantów w Pomorskim Oddziale Wojewódzkim NFZ

Głównym tematem ostatniego posiedznia Prezydium Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych Województwa Pomorskiego, które miało miejsce 16 marca, była problematyka opieki zdrowotnej osób posiadających uprawnienia kombatanckie.


Badanie dotyczące funkcjonowania konsultacji społecznych

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej realizuje badanie „Ocena funkcjonowania mechanizmu konsultacji społecznych w Urzędzie Marszałkowskim". Badanie skierowane jest do pomorskich organizacji pozarządowych. Głównym celem jest poznanie opinii pomorskich NGO na temat sposobu realizacji konsultacji społecznych w UMWP.


Formularz Oceny Zasobów Pomocy Społecznej za 2016 rok

Według informacji uzyskanych od przedstawiecieli Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, formularz Oceny Zasobów Pomocy Społecznej za rok 2016 dostępny będzie w Centralnej Aplikacji Statystycznej(CAS) od 13 marca.


Międzynarodowy Jubileuszowy XX Festiwal Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej - nabór uczestników

Fundacja PRO OMNIBUS ogłasza nabór kandydatów na uczestników Międzynarodowego Jubileuszowego XX Festiwalu Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej, który odbędzie się w dniach od 13 lipca do 1 sierpnia 2016 r.


Seniorzy w akcji – konkurs dotacyjny w formule inkubatora

Masz ponad 60 lat? Masz pomysł na działanie społeczne i determinację do stworzenia czegoś nowego? A może jesteś w wieku 18-35 lat i chcesz we współpracy z seniorem zrealizować inicjatywę, która łączy pokolenia? Weź udział w konkursie o dotację. Zgłoś swój projekt i zawalcz i jego realizację.


Ogłoszenie konkurs ofert - Edukacja

Zarząd Województwa Pomorskiego wyznaczył dodatkowy termin na składanie ofert w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w zakresie edukacji w roku 2016.


Akredytacja dla pomorskich OWES

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, na podstawie wyników procedury powtórnej weryfikacji oraz po zapoznaniu się z rekomendacjami Komitetu Akredytacyjnego przyznał status akredytowanego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej Wysokiej Jakości OWES z województwa pomorskiego.


Działacze Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej odznaczeni medalami „Obrońca Ojczyzny 1939-45”

12 lutego 2016 r. w Urzędzie Miejskim w Sopocie (Sala Herbowa) odbyło się spotkanie z Sopockim Kołem Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.


Róża od Świętego Walentego

Stowarzyszenie Świętego Walentego działające w ramach Pomorskiej Koalicji na Rzecz Zdrowia Psychicznego przeprowadzi akcję "Róża od Świętego Walentego".Członkowie Stowarzyszenia w dniach 12-15 lutego odwiedzą pacjentów i pracowników zamkniętych i dziennych oddziałów psychiatrycznych wręczając im róże.