Już po raz 15. osoby najlepiej realizujące działania w zakresie pomocy i integracji społecznej mają szansę otrzymać "Srebrne Drzewko"! Trwa przyjmowanie zgłoszeń [INFORMACJA]

W tym roku już po raz 15. przyznana zostanie Nagroda Marszałka Województwa Pomorskiego "Srebrne Drzewko" za wybitne i nowatorskie rozwiązania w zakresie pomocy i integracji społecznej. Zgłoszenia przesyłać można do 25 września br.

Trwa nabór kandydatów na członków Krajowego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej III kadencji [INFORMACJA]

MRiPS w związku z upływającą w dn. 24 października br. II kadencją Krajowego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej, ogłosiło nabór na członków Komitetu III kadencji. Nabór potrwa do dnia 13 września 2021 r.

Już 28 sierpnia w Parku Oruńskim odbędzie się "Dzień z Hospicjum Dutkiewicza"! [ZAPROSZENIE]

Miłość do muzyki i otwarte serca ponownie spotkają się na jednej scenie. 28 sierpnia w Parku Oruńskim odbędzie się wyjątkowy koncert na rzecz Hospicjum im. Ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC w Gdańsku. W Amfiteatrze Orana zagrają znakomici artyści –Joanna Kondrat i Krzysztof Antkowiak. Przez całą sobotę moc atrakcji będzie czekała nie tylko na melomanów. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Wydarzenie live - „Kawa ze SPOKO” – Liczymy do 1000 Koszy [ZAPROSZENIE]

Platforma Firm Społecznie Odpowiedzialnych Helisa zaprasza na wydarzenie live „Kawa ze SPOKO" – Liczymy do 1000 Koszy, które będzie inauguracją 3. edycji projektu SPOKO Społeczny Kosz.

Konkurs Europejskiej Nagrody w Dziedzinie Zapobiegania Przestępczości (ECPA) [INFORMACJA]

Europejska Sieć Zapobiegania Przestępczości (EUCPN) organizuje, jak co roku, konkurs na Europejską Nagrodę w Dziedzinie Zapobiegania Przestępczości (ECPA).

Pomorska Ekonomia Społeczna. Spółdzielnia socjalna „Sercem do Ludzi” z Dzierzgonia Pracodawcą Przyjaznym Seniorom [WYWIAD]

W sobotę 14 sierpnia 2021 r. w Dzierzgoniu odbyło się uroczyste wręczenie nagrody dla Spółdzielni Socjalnej „Sercem do Ludzi", która została laureatem nagrody Marszałka Województwa Pomorskiego "Pomorskie dla Seniora". Spółdzielnię wyróżniono w kategorii „Pracodawca Przyjazny Seniorom". Gratulujemy!

Dwudniowe szkolenia w ramach projektu „Partnerstwo dla Rodziny” [RELACJA]

W dniach 19-20.07.2021 r. oraz 26-27.07.2021 r. w Gdańsku odbyły się dwa dwudniowe szkolenia zrealizowane w ramach projektu "Partnerstwo dla Rodziny".

Spotkanie szkoleniowo-warsztatowe dla przedstawicieli Centrów i Klubów Integracji Społecznej w województwie pomorskim [RELACJA]

W dniu 11 sierpnia 2021 r. odbyło się pierwsze spotkanie szkoleniowo-warsztatowe dla przedstawicieli podmiotów reintegracji społeczno-zawodowej w województwie pomorskim w obszarze narzędzi i metod wsparcia osób z kryzysem psychicznym. W spotkaniu uczestniczyło 15 osób.

Rozstrzygnięcie konkursu dot. przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym. [INFORMACJA]

Zarząd Województwa Pomorskiego w dniu 27 lipca 2021 roku podjął Uchwałę nr 748/270/21 w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert i zlecenia organizacjom pozarządowym.