Czyn Bojowy Polskich Sił Zbrojnych Na Froncie Wschodnim [RELACJA]

W sobotę 12 października br. w rocznicę bitwy pod Lenino pod pomnikiem "Tym, co za polskość Gdańska" przy Podwalu Staromiejskim w Gdańsku odbyły się uroczystości upamiętniającej Czyn Bojowy Polskich Sił Zbrojnych Na Froncie Wschodnim.

Uroczystości z okazji 80. rocznicy rozstrzelania Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku [RELACJA]

Przy grobie pocztowców, który znajduje się na Cmentarzu Ofiar Terroru Hitlerowskiego na Zaspie, w sobotę 5 października 2019 r. spotkali się kombatanci, senatorowie, posłowie, radni miasta Gdańska, przedstawiciele Gdańskiego Koła Rodzin Byłych Pracowników Poczty Polskiej, młodzież z gdańskich szkół noszących imię Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku, harcerze.

Uroczystość z okazji 80. rocznicy utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego i Szarych Szeregów [RELACJA]

W piątek 27 września br. u stóp pomnika Polskiego Państwa Podziemnego na Targu Rakowym w Gdańsku odbyły się uroczystości z okazji obchodów 80. rocznicy utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego i Szarych Szeregów.

Dzień Sybiraka w 80. rocznicę sowieckiej agresji na Polskę. Uroczystość pod pomnikiem Golgoty Wschodu na Cmentarzu Łostowiskim w Gdańsku oraz w Szymbarku

Na zaproszenie Prezydent Miasta Gdańska Pani Aleksandry Dulkiewicz, Związku Sybiraków Oddziału Wojewódzkiego w Gdańsku oraz Stowarzyszenia Rodzina Katyńska 17 września br. odbyły się uroczystości związane z upamiętnieniem 80. Rocznicy agresji ZSRR na Polskę. Uroczystość ta współorganizowana jest od lat przez Biuro Prezydenta Miasta Gdańska.

Wzruszenie i podziękowania. Uroczysty Koncert z okazji Dnia Weterana w Operze Bałtyckiej

W sobotę 14 września, w Operze Bałtyckiej w Gdańsku odbył się wyjątkowy koncert z okazji Dnia Weterana. Na koncert zaproszeni zostali przedstawiciele środowisk kombatanckich. Organizatorem wydarzenia była Prezydent Miasta Gdańska.