Uroczystości w dawnym obozie dla internowanych w Strzebielinku

W niedzielę 18 sierpnia br., członkowie stowarzyszenia „Strzebielinek" zaprosili wszystkich, którym wciąż bliskie są ideały Solidarności do wzięcia udziału w uroczystości, która na celu miała upamiętnienie osób internowanych w obozie w Strzebielinku .

Święto Wojska Polskiego oraz 99. rocznica rocznica Bitwy Warszawskiej. Uroczystości przy pomniku marszałka Piłsudskiego

W środę, 14 sierpnia 2019 r. u stóp pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gdańsku, odbyła się uroczystość z okazji Święta Wojska Polskiego oraz 99. rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Uroczystości 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

W czwartek, 1 sierpnia 2019 r. o godzinie „W" (17.00) u stóp pomnika Polskiego Państwa Podziemnego na Targu Rakowym w Gdańsku, odbyła się uroczystość z okazji 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Czyn Bojowy Polskich Sił Zbrojnych Na Zachodzie 1939-1945

W sobotę 18 maja u stóp pomnika generała Stanisława Maczka w Gdańsku odbyły się uroczystości związane z rocznicą upamiętniającą Czyn Bojowy Polskich Sił Zbrojnych Na Zachodzie 1939-1945.

Jubileusz kpt. inż. Henryka Bajduszewskiego

W sobotę, 2 lutego w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku miała miejsce niezwykła uroczystość. Kapitan, inżynier Henryk Bajduszewski, zasłużony gdańszczanin, wieloletni przewodniczący Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych Województwa Pomorskiego, prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Gdańsku, a także Przewodniczący Kolegium ds. Dziedzictwa Kulturowo - Historycznego, obchodził swoje 95 urodziny.