Czyn Bojowy Polskich Sił Zbrojnych Na Zachodzie 1939-1945

W sobotę 18 maja u stóp pomnika generała Stanisława Maczka w Gdańsku odbyły się uroczystości związane z rocznicą upamiętniającą Czyn Bojowy Polskich Sił Zbrojnych Na Zachodzie 1939-1945.

Jubileusz kpt. inż. Henryka Bajduszewskiego

W sobotę, 2 lutego w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku miała miejsce niezwykła uroczystość. Kapitan, inżynier Henryk Bajduszewski, zasłużony gdańszczanin, wieloletni przewodniczący Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych Województwa Pomorskiego, prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Gdańsku, a także Przewodniczący Kolegium ds. Dziedzictwa Kulturowo - Historycznego, obchodził swoje 95 urodziny.

Spotkanie opłatkowe środowiska kombatantów i osób represjonowanych [ZDJĘCIA]

W piątek 7 grudnia br. w restauracji Pod Łososiem w Gdańsku odbyło się spotkanie, którego organizatorem był Samorząd Województwa Pomorskiego oraz działające przy Marszałku Województwa, Kolegium ds. Dziedzictwa Kulturowo-Historycznego.

Narodowe Święto Niepodległości

Gdańskie uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbyły się dzień przed setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości odbyły się u stóp pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego w Gdańsku.

Jubileusz 30-lecia Stowarzyszenia Polaków Represjonowanych przez III Rzeszę w Gdyni.

W środę 24 października w restauracji Blik w Gdyni miało miejsce spotkanie integracyjne członków Stowarzyszenia z Gdyni, Sopotu, Wejherowa, Rumi i Pucka. Tak jak w Tczewie okazją do spotkania było również 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości!