W hołdzie ofiarom "operacji polskiej" NKWD [RELACJA]

We wtorek 11 sierpnia, na Cmentarzu Łostowickim w Gdańsku odbyły się uroczystości, upamiętniające ofiary ludobójstwa Polaków w ZSRR przez NKWD. W tym roku od tych wydarzeń mijają 83. lata.

Uroczystość z okazji 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego [RELACJA]

W sobotę 1 sierpnia, u stóp pomnika Polskiego Państwa Podziemnego na Targu Rakowym w Gdańsku, odbyła się uroczystość z okazji 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w której uczestniczyli przedstawiciele Samorządu Województwa Pomorskiego.

Uroczyste obchody 103 rocznicy osadzenia Józefa Piłsudskiego przez władze pruskie w gdańskim więzieniu [RELACJA]

W czwartek, 22 lipca przed Aresztem Śledczym w Gdańsku przy ul. Kurkowej odbyła się uroczystość upamiętniająca 103 rocznicę osadzenia Józefa Piłsudskiego i Kazimierza Sosnkowskiego przez władze pruskie w gdańskim więzieniu.

Pomorskie szpitale przyjazne kombatantom - druga edycja projektu. Podpisanie porozumienia [RELACJA]

W czwartek 27 lutego 2020 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego zawarto porozumienie w sprawie współpracy pomiędzy podmiotami leczniczymi na rzecz kombatantów i osób represjonowanych.

Posiedzenie Kolegium do spraw dziedzictwa kulturowo – historycznego - 26.02.2020r. [RELACJA]

W środę 26 lutego w Sali Herbowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Kolegium do spraw dziedzictwa kulturowo – historycznego.