Konsultacje Programu Współpracy Samorządu Województwa Pomorskiego z Organizacjami Pozarządowymi na rok 2017

Marszałek Województwa Pomorskiego zaprasza zainteresowane organizacje pozarządowe do konsultacji projektu programu współpracy na rok 2017.

Uroczystości 72 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

1 sierpnia 2016 r. na Cmentarzu Łostowickim w Gdańsku odbyły się uroczystości z okazji 72 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamięć powstańców uczcili przedstawiciele Rady Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Osób Represjonowanych Województwa Pomorskiego.

Europejski Tydzień Regionów i Miast 2016

Z inicjatywy Mieczysława Struka, Marszałka Województwa Pomorskiego, organizowany jest wyjazd dla przedstawicieli organizacji i instytucji non-profit do Brukseli.

12 milionów złotych dla pomorskich organizacji pozarządowych

Ponad 12 milionów złotych unijnego dofinansowania z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 przeznaczonych zostanie na wsparcie 13 projektów mających na celu aktywizację społeczno-zawodową mieszkańców Pomorza.

Na dobry początek!: Konkurs grantowy Fundacji BGK

Fundacja BGK zaprasza do składania wniosków w 9. edycji konkursu grantowego „Na dobry początek!" – do wygrania jest aż 450 tys. zł na projekty edukacyjne dla dzieci w wieku 2-8 lat.

Pomorskie Forum Pełnomocników ds. organizacji pozarządowych

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej i Departament Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, zapraszają na Forum dla Pełnomocników "Możliwości dla organizacji pozarządowych w ramach RPO WP", które odbędzie się 22 czerwca br. w Gdańsku.

Staż za granicą - oferta dla JST i NGO

Uprzejmie informujemy o możliwości wzięcia udziału w projekcie pn. „Polityki publiczne europejskiej jakości" w ramach którego odbędą się pięciodniowe bezpłatne wyjazdy dla przedstawicieli jednostek samorządu lokalnego oraz organizacji pozarządowych na staż za granicą.

VII Posiedzenie Pomorskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego

W ostatni wtorek 19 kwietnia 2016 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w Gdańsku, odbyło się kolejne posiedzenie Pomorskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Tematem obrad były między innymi zbliżające się wybory do Rady.

Bezpłatne porady medyczne dla Kombatantów i ich rodzin

Już wkrótce Kombatanci i ich rodziny, oraz wszyscy zainteresowani seniorzy będą mieli okazję skorzystać z bezpłatnych porad medycznych. Możliwość ta dostępna będzie w 7 Szpitalu Marynarki Wojennej w Gdańsku, podczas dwóch nadchodzących wydarzeń:

Wyniki otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2016 roku z zakresu edukacji

Zarząd Województwa Pomorskiego wskazał podmioty uprawnione do realizacji zadań publicznych i otrzymania dotacji z budżetu Województwa Pomorskiego.

Program grantowy "Decydujesz,pomagamy"

Tesco Polska przy wsparciu Fundacji Tesco Dzieciom oraz Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia" ogłasza nabór do pierws zej edycji Programu „Decydujesz, pomagamy".

Wyniki konkursu ofert - Przeciwdziałanie uzależnienom i patologiom społecznym

Zarząd Województwa Pomorskiego 15 marca przyjął Uchwałę w sprawie zlecenia realizacji zadania publicznego z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patolgiom społecznym

II Posiedzenie Młodzieżowej Rady Województwa Pomorskiego

9 marca 2016r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego miało miejsce kolejne posiedzenie Młodzieżowej Rady Województwa Pomorskiego.

Badanie dotyczące funkcjonowania konsultacji społecznych

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej realizuje badanie „Ocena funkcjonowania mechanizmu konsultacji społecznych w Urzędzie Marszałkowskim". Badanie skierowane jest do pomorskich organizacji pozarządowych. Głównym celem jest poznanie opinii pomorskich NGO na temat sposobu realizacji konsultacji społecznych w UMWP.

Działacze Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej odznaczeni medalami „Obrońca Ojczyzny 1939-45”

12 lutego 2016 r. w Urzędzie Miejskim w Sopocie (Sala Herbowa) odbyło się spotkanie z Sopockim Kołem Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

Podziel się jednym procentem podatku. Pomnożony przez miliony podatników daje pokaźną sumę

Do 30 kwietnia br. składamy zeznania podatkowe za 2017 rok. Wszyscy podatnicy mogą przekazać 1% swojego podatku wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego, wspierając w ten sposób jej działania

Kombatanci na Spotkaniu Wigilijnym w Warszawie

Delegacja Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych Województwa Pomorskiego wzięła udział w uroczystym Spotkaniu Wigilijnym, w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie.

Poznaliśmy finalistów II edycji Funduszu Inicjowania Rozwoju

Podczas IV edycji FORUM INICJOWANIA ROZWOJU na Stadionie Energa Gdańsk w dniu 2 grudnia br. zostały wręczone nagrody zwycięzcom II edycji Funduszu Grantowego FIR.