VII Pomorskie Forum Rad Seniorów z udziałem 120 przedstawicieli Rad Seniorów, jednostek samorządu terytorialnego, seniorów odbyło się 4 września 2019 w sali im L.Bądkowskiego Urzędu Marszałkowskiego.
4 września 2019r. w sali im. L. Bądkowskiego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego podczas VII Pomorskiego Forum Rad Seniorów uhonorowano laureatkę Konkursu o nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego "Pomorskie dla Seniora"
Podczas „Targów Organizacji Pozarządowych Powiatu Karuskiego" odbywających się w Chmielnie, 6 września 2019 r. nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego „Pomorskie dla Seniora" w kategorii Samorząd przyjazny Seniorom otrzymał powiat kartuski.
Już 8 października na AmberExpo odbędzie się druga edycja Festiwalu Pracy i Aktywności Seniorów. Ubiegłoroczne wydarzenie przyciągnęło kilka tysięcy osób powyżej 60. roku życia udowadniając, że po przejściu na emeryturę wciąż można aktywnie działać w wymiarze zawodowym, społecznym i kulturalnym. Podobnie jak za pierwszym razem, także teraz na seniorów czekać będą oferty zatrudnienia, bezpłatne badania medyczne, pokazy mody, a także spotkania z gwiazdami kina oraz koncert muzyczny.
Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk zaprasza na inaugurację Pomorskiego Forum Uniwersytetów Trzeciego Wieku, które odbędzie już wkrótce w urzędzie marszałkowskim w Gdańsku.
— 5 Pozycji na stronę