Anna Mostek Zwyczajną - Niezwyczajną Seniorką w powiecie wejherowskim

wręczenie nagrody w kategorii Zwyczajny Niezwyczajny Senior
fot. Iwona Olczak

30 września 2020r. podczas Inauguracji roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Redzie Wicemarszałek Województwa Pomorskiego - Wiesław Byczkowski wręczył nagrodę Annie Mostek laureatce konkursu o nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego w kategorii "Zwyczajny - Niezwyczajny Senior" w powiecie wejherowskim. W uroczystości z udziałem Burmistrza Miasta Redy Krzysztofa Krzemińskiego, Zastępcy Burmistrza Miasta Redy Łukasza Kamińskiego uczestniczyli słuchacze UTW.

 

Zgłoszenie Anny Mostek - laureatki konkursu o nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego w karegorii "Zwyczajny - Niezwyczajny Senior" złożyła jednostka samorządu terytorialnego z terenu województwa pomorskiego – Gmina Miasto Reda  

Treść uzasadnienia:

Pani Anna Mostek jest wyjątkowym redzkim seniorem. Od kilku lat jest członkiem Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającym przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Redzie.

Z wielkim zaangażowaniem wkroczyła w działalność kulturalną naszego miasta również przy współpracy z redzką Fabryką Kultury. Przystąpiła do kabaretu Zgredy z Redy, a następnie współtworzyła grupę teatralną łączącą różne pokolenia Redzian. Pani Ania wzięła udział w projekcie Nowy Alfabet Ruchu, w ramach którego mieszana grupa młodzieży i seniorów przygotowała spektakl „czasem mam lat 4, czasem 4 tysiące", wystawiany w Redzie oraz w Sopocie. Wykazała się też wielką aktywnością przy zorganizowaniu dwóch redzkich Seniorad. Druga – zeszłoroczna to od początku do końca wynik starań organizacyjnych ale także reżyserskich pani Ani. Nasi miejscy seniorzy zaprezentowali mieszkańcom jak zmieniła się moda na przestrzeni wieków, swój występ ubarwili wierszami i cytatami z literatury, wszystko to z towarzyszeniem muzyki na żywo. Po sukcesie tego przedsięwzięcia pani Ania przekonała występujących do kolejnego działania. Na podsumowanie roku 2019 wystawiono dla szerszej publiczności bardzo ciepło przyjęte przedstawienie „Kapelusze mają duszę", wyreżyserowane przez panią Anię i oparte na stworzonym przez nią scenariuszu.

Stworzenie aktywnej grupy teatralnej przy redzkim Uniwersytecie III Wieku zaowocowało kolejnymi pomysłami. Udział w konkursie „Teatralny Pasjans" organizowanym przez Gdański Teatr Szekspirowski zaowocował awansem do finału. Grupie został przydzielony profesjonalny reżyser i od 1 czerwca zaczyna ona pracę nad adaptacją Żab" Arystofanesa.
Na co dzień Pani Ania mobilizuje redzkie środowisko seniorów i zachęca ich, nawet w dobie pandemii, do bezpiecznego uczestnictwa w plenerowych próbach teatralnych oraz plenerowego czytania wierszy. Wykorzystują do tego przestrzeń redzkiego Parku Rodzinnego, a dla potrzeb wystawiania kolejnych spektakli korzystają z różnych miejskich „scen" – Sali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Sali Fabryki Kultury, Sali Miejskiej Biblioteki Publicznej, auli Szkoły Podstawowej nr 4 oraz sceny redzkiego amfiteatru. Często grupa teatralna „dowodzona" przez panią Anię występuje w Domach Seniora północnego Pomorza i podczas imprez miejskich.

Ponadto pani Ania na co dzień jest sekretarzem Redzkiej Rady Seniorów i współpracuje z władzami miasta na rzecz najstarszych mieszkańców Redy. Aktywnie uczestniczy w inicjatywach takich jak; integrowanie środowiska, wsparcie redzkiego Klubu Senior+ czy akcji szycia i rozdawania maseczek seniorom z miasta w dobie pandemii.

Nagrodą w kategorii Zwyczajny - Niezwyczajny Senior jest kosz z produktami regionalnymi, dyplom oraz grafika z widokiem Gdańska.

Serdecznie gratulujemy wyróżnionym i nominowanym!

 

Galeria zdjęć: Iwona Olczak

view szablon artykułu