Członkowie Kolegium ds. Dziedzictwa Kulturowo-Historycznego po raz kolejny odwiedzili Muzeum II Wojny Światowej [RELACJA]

Członkowie Kolegium ds. Dziedzictwa Kulturowo-Historycznego oglądają wystawę Muzeum II Wojny Światowej
Fot. Tamara von Wiecka-Olszewska

22 listopada br. Przedstawiciele Kolegium uczestniczyli w premierze filmu „Gdańsk 1939", która odbyła się w Muzeum II Wojny Światowej. Wydarzenie to było znakomitą okazją nie tylko do oceny zmian, które zostały poczynione w placówce w ostatnim czasie, ale także do zapoznania się z jej nowymi projektami planowanymi w przyszłości.

 

Członkowie Kolegium zostali zaproszeni przez dr. Karola Nawrockiego, Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej na premierę filmu dokumentalnego w reżyserii Grzegorza Karbowskiego „Gdańsk 1939".

Produkcja opowiada o wydarzeniach 1939 roku w Gdańsku oraz ich genezie nawiązującej między innymi do utworzenia Wolnego Miasta Gdańska.

Przed projekcją filmu zaprezentowany został nowy projekt Muzeum II Wojny Światowej
w Gdańsku - Portal Historii Mówionej. Prezentacji dokonał Waldemar Kowalski Kierownik Działu Dokumentacji Filmowej będący koordynatorem projektu.

Wizyta w muzeum stała się również okazją do ponownego zwiedzenia wystawy głównej. Miała ona posłużyć ocenie poziomu zmian, które nastąpiły na przestrzeni ponad roku.

W wizycie udział wzięli: Przewodniczący Kolegium Henryk Bajduszewski, Hanna Śliwa-Wielesiuk, Tamara von Wiecka-Olszewska, Karol Wardański oraz Stanisław Skrzypski.

 

Galeria zdjęć. Fot. Tamara von Wiecka-Olszewska

view szablon artykułu