Droga do równowagi. Grupa wsparcia dla opiekunów rodzinnych w Gdańsku

Fot. ©Depositphotos/belchonock

Fundacja Hospicyjna zaprasza do udziału w grupie wsparcia dla opiekunów rodzinnych. Uczestnicy będą się spotykać dwa razy w miesiącu w siedzibie Fundacji przy ul. Chodowieckiego 10 w Gdańsku. Zajęcia ruszają od listopada.


W Polsce każdego dnia kilka milionów osób opiekuje się niesamodzielnymi i chorymi bliskimi w domach. Jesteśmy jednym z najszybciej starzejących się krajów europejskich. Wychodząc naprzeciw zmianom demograficznym Fundacja Hospicyjna prowadzi szereg działań, które mają wspierać opiekunów rodzinnych: warsztaty z opieki nad chorym w domu, internetowy portal wwww.opiekunrodzinny.pl z poradami na ten temat, czy dzień bezpłatnych konsultacji medycznych.

Ruszająca w listopadzie grupa wsparcia ma uzupełnić tę listę i być źródłem wsparcia psychologicznego. Podczas takich spotkań opiekunowie będą mogli dowiedzieć się jak radzić sobie ze stresem i napięciem, a także w zaufanym gronie podzielić się swoim doświadczeniem. Nawiązywanie kontaktów pomiędzy osobami, które często przez wiele lat, 24 godziny na dobę, samodzielnie zajmują się w domu kimś ze swoich bliskich, może być nieocenionym źródłem wiedzy i cennych informacji.

Zapisy przyjmowane są mailowo: grupawsparcia@fundacjahospicyjna.pl oraz telefonicznie: Anna Marlęga-Woźniak 668 450 753.

Fundacja Hospicyjna w październiku zainaugurowała kampanię społeczną pt. „Ważni-niewidziani. Zauważ, zrozum, wesprzyj", której celem jest zwrócenie uwagi na potrzebę wsparcia opiekunów rodzinnych oraz dzieci w żałobie. Więcej informacji na www.fundacjahospicyjna.pl

 

Plakat promujący projekt. Źródło: Fundacja Hospicyjna

view szablon artykułu