Ewa Tatara - laureatką konkursu Pomorskie dla Seniora w powiecie kwidzyńskim

wręczenie nagrody w kategorii Przyjaciel Seniora
fot. Marcin Domagalski

Podczas Sesji Rady Miasta w Prabutach 28 września 2020 Pani Ewa Tatara - otrzymała nagrodę w kategorii "Przyjaciel Seniora". Nagrodę w obecności Burmistrza Prabut – Marka Szulca, Radnych, Proboszcza Rzymskokatolickiej Parafii Konkatedralnej Św. Wojciecha - Dariusza Juszczaka wręczył Józef Sarnowski - Członek Zarządu Województwa Pomorskiego.


Zgłoszenie Laureatki w kategorii „Przyjaciel Seniora": Ewy Tatary złożyli:

  1. ks. Dariusz Juszczak- Proboszcz Rzymskokatolickiej Parafii Konkatedralnej św. Wojciecha w Prabutach
  2. Marcin Domagalski Radny Rady Miejskiej w Prabutach

Pani Ewa Tatara  od 2014 roku jest Prezesem Parafialnego Zespołu Caritas w Prabutach. Na co dzień pracuje w Miejsko Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Prabutach jako inspektor zajmujący się przyznawaniem dotacji mieszkaniowych. Ponadto od stycznia 2019 roku pełni funkcję Sekretarza Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Prabutach. Ewa Tatara angażuje się z pasją w wykonywane obowiązki. Cechuje się życzliwością, empatią oraz ogromnym zaangażowaniem w pracy z ludźmi.

Ewa Tatara jest osobą lubianą w społeczności lokalnej. Swoje cechy wykorzystuje zwłaszcza w pracy z ludźmi starszymi. W ostatnim trudnym czasie pandemii zaangażowała się w rozdysponowanie 30 paczek dla osób starszych 60+ i samotnych, nie mających bliskich osób. Przekazywała również paczki żywnościowe ze zbiórek dokonywanych m.in. w Kościele parafialnym pw. Wojciecha w Prabutach. Każdego roku była współinicjatorką oraz koordynatorem akcji Bombka Radości, która polegała na przygotowaniu paczek świątecznych dla seniorów. Osoby, które zdecydowały się ufundować niespodziankę, losowały jedną z bombek dostępnych podczas rekolekcji adwentowych w Kościele w Prabutach. W bombce znajdowały się informacje o wieku, płci seniora oraz najbardziej pożądanych prezentach świątecznych. 

Z pasją oraz życzliwością organizowała spotkania dla najbardziej potrzebujących seniorów, którzy nie są aktywni w żaden sposób. Ewa Tatara organizowała zakup leków dla najbardziej potrzebujących seniorów oraz konieczne bieżące naprawy u osób starszych. Przykładem takiej działalności może być zakup pieca oraz zorganizowanie specjalisty do jego zainstalowania. Ewa Tatara aktualnie jako członek – sekretarz Komisji Alkoholowej w Prabutach, angażuje się w utworzenie placówki wsparcia dziennego, gdzie Jej marzeniem jest doprowadzić do większej zażyłości ludzi starszych z młodzieżą. Na solidarność międzypokoleniową wpłynie fakt, iż Klub Seniora i świetlica środowiskowa działają w tym samym budynku. 
Jako inspektor zawsze pomaga osobom starszym wypełnić wniosek oraz w niezwykły i taktowny sposób potrafi poprowadzić rozmowę wspierającą. Pięknie łączy pracę zawodową z działalnością charytatywną (pozarządową). Ewa Tatara bardzo dobrze zna potrzeby seniorów. Rozumie ich problemy, prowadzi rozmowy wspierające. Jest osobą o głębokiej wrażliwości na krzywdę innych, a zwłaszcza ludzi starszych. 
Rekomendujemy jej kandydaturę do miana Przyjaciela seniora, gdyż naszym zdaniem zasługuje na to miano jak nikt inny. Nadmieniamy, że jest to osoba niezwykle skromna, przepełniona wrażliwością i nie boimy się użyć tego słowa – miłością do seniorów. 

Nagrodą w kategorii Przyjaciel Seniora, jest: dyplom oraz grafika z widokiem Gdańska.

Serdecznie gratulujemy wyróżnionym i nominowanym!

view szablon artykułu