Konferencja "Strefa Seniora" w Człuchowie - Aktywność, Bezpieczeństwo, Zdrowie

Uczestnicy Konferencji Strefa Seniora w Człuchowie
fot. Iwona Olczak

Około 100 Seniorów spotkało się 25 X 2019r. na Konferencji z cyklu "Strefa Seniora". Była to już czwarta Konferencja w 2018 roku. Poprzednie odbywały się w Kartuzach, Malborku oraz Wejherowie. W Człuchowie Seniorzy spotkali się w Międzywydziałowym Instytucie Naukowo-Dydaktycznym WSP im. J. Korczaka w Warszawie z siedzibą w Człuchowie

 

Konferencje „Strefa Seniora" organizowane są od 2017 roku wspólnie przez Samorząd Województwa Pomorskiego oraz Dziennik Bałtycki. Główne tematy związane są ze zdrowiem, aktywnością, finansami oraz bezpieczeństwem seniorów. W ramach wydarzenia pomorscy seniorzy otrzymują także bezpłatny 24 stronicowy magazyn „Strefa Seniora". Podczas człuchowskiej konferencji prowadzonej przez Beatę Gliwkę - Redaktor Dziennika Człuchowskiego Samorząd Województwa reprezentowały Barbara Bałka – Pełnomocnik Marszałka ds. Polityki Senioralnej oraz Iwona Olczak z Referatu ds. Polityki Senioralnej. 

Katarzyna Gałecka – dietetyk kliniczny z Poradni Dietetycznej MedNutrica podczas prezentacji „Zdrowie nie tylko na talerzu" zachęcała do aktywności, ograniczenia spożywania cukru oraz dokładnego zapoznawania się z etykietami kupowanych produktów i źródłem ich pochodzenia.


Beata Kurek z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej w Gdańsku przedstawiła mechanizmy działania oszustów, przestrzegała przed zbytnią ufnością seniorów oraz zachęcała do korzystania z aplikacji Moja Komenda oraz Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 

Jolanta Siewert – ekspertka aktywności ruchowej seniorów oraz Małgorzata Pazdalska – trenerka fitness zachęcały do aktywności fizycznej a seniorki ze Stowarzyszenia Aktywni 50+ w Chojnicach zaprezentowały pokaz tańców latynoskich, bałkańskich.

 

Lucyna Stoppa, specjalistka w dziedzinie pielęgniarstwa ratunkowego- udzieliła wskazówek jak radzić sobie w stanach zagrożenia życia. 

 

Relacja Dziennik Bałtycki + galeria zdjęć

Galeria zdjęć. Fot. Iwona Olczak, Barbara Bałka

view szablon artykułu