Narodowe Święto Niepodległości

Fot. Stanisława Cempa

Gdańskie uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbyły się dzień przed setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości odbyły się u stóp pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego w Gdańsku.

 

Na zaproszenie Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza oraz Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej w Gdańsku, odbyły się uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości, w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości!

Obchody rozpoczęły się o godz. 10.30 u stóp pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego u zbiegu al. Grunwaldzkiej i Wojska Polskiego na Strzyży. Uroczystość poprzedziła Msza św. w intencji twórców Niepodległej oraz kombatantów o godz. 9.00 w kościele pw. Matki Odkupiciela w Gdańsku-Wrzeszczu na ul. Sobótki 20.

W programie znalazło się m.in. ślubowanie pierwszego rocznika Liceum Ogólnokształcącego Mundurowego Spartakus. Zabrzmiały hymn narodowy i Marsz Pierwszej Brygady, złożono wiązanki kwiatów pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego. Po zakończeniu części oficjalnej na uczestników wydarzeń rocznicowych czekały gorąca kawa, herbata oraz żołnierska grochówka.

Fot. Stanisława Cempa

view szablon artykułu