Przedsiębiorstwa społeczne z Pomorza otrzymały podziękowania za udział w 761. Jarmarku św. Dominika [RELACJA]

Zdjęcie przedstawia wręczenie podziękowań dla Fundacji
Zdjęcie przedstawia wręczenie podziękowań dla Fundacji "Świat Wrażliwy".

Podmioty ekonomii społecznej, które brały udział w Jarmarku, otrzymały podziękowania w postaci dyplomu od Marszałka Województwa Pomorskiego. Ich uczestnictwo na „Uliczce Pomorskiej" pokazało, że ekonomia społeczna to ważna idea, którą warto rozpowszechniać, a przedsiębiorstwa społeczne mają szanse zaistnieć na rynku i sprzedawać bardzo dobre jakościowo produkty, tak jak każda inna firma.

 

Wystawcy

Dziesięć podmiotów ekonomii społecznej z Pomorza otrzymało podziękowania za uczestnictwo w Jarmarku. Wśród tych podmiotów znaleźli się: Dobre Miejsce z Gdyni, Spółdzielnia socjalna Dalba z Pucka (Browar Spółdzielczy z Gdańska), Fundacja Pi jar z sercem ze Sztumu, Fundacja "Świat Wrażliwy" z Gdańska (Kawiarnia Caffe Aktywni), Kooperacja Sopot, Zeroban z Gdańska, Fundacja Dla Was z Rumii, Fundacja Przystań ze Słupska, Ośrodek Readaptacji EKO "Szkoła Życia" w Wandzinie, SPOKO - Społeczny Kosz. Do części podmiotów zaproszenia trafiły pocztą, a do części pracownicy ROPS dotarli osobiście, przekazując dyplomy bezpośrednio do rąk przedstawicieli PS. Były to spotkania pełne życzliwości i rozmów podsumowujących działania na jarmarku, ale i o planach na przyszłość.

Podziękowania

Marszałek w podziękowaniach skierował do podmiotów wyrazy uznania za szczególne zaangażowanie oraz profesjonalne przygotowanie oferty prezentowanej podczas tego wyjątkowego wydarzenia. Stoiska przedsiębiorstw były ważnym elementem „Uliczki Pomorskiej", promując województwo pomorskie nie tylko jako region atrakcyjny i pełen smaku, ale też jako region solidarny oraz społecznie odpowiedzialny. Cieszy fakt, że podczas jarmarku działania przedsiębiorstw społecznych z Pomorskiego wzbudziły tak szerokie zainteresowanie.

 

[Poniżej galeria zdjęć przedstawiająca uroczyste wręczenia podziękowań]

view szablon artykułu