Ruszyły zapisy na bezpłatne szkolenia i grupy wsparcia online dla opiekunów rodzinnych! [INFORMACJA]

Zdjęcie poglądowe: pixabay.com, zdjęcie przedstawia dłoń osoby trzymającą rękę seniora.
Zdjęcie poglądowe: pixabay.com, zdjęcie przedstawia dłoń osoby trzymającą rękę seniora.

Fundacja Hospicyjna, Hospicjum Dutkiewicza oraz Fundacja Agora zapraszają na bezpłatne szkolenia i grupy wsparcia online dla opiekunów rodzinnych. Spotkania odbywać się będą na platformie ClickMeeting.

 

Szkolenia online dla opiekunów rodzinnych

Przyjęcie roli opiekuna rodzinnego, czyli osoby, która opiekuje się chorym bliskim w domu wpływa na wszystkie aspekty życia opiekuna - wymaga zdobycia fachowej wiedzy z zakresu pielęgnacji, podawania leków i podstaw rehabilitacji, zmienia relacje w rodzinie, powoduje, że opiekun musi stanąć oko w oko z wieloma wyzwaniami medycznymi, psychologicznymi, emocjonalnymi i finansowymi. Fundacja Hospicyjna realizując swoje hasło „Opiekun rodzinny nie musi być sam" postanowiła uruchomić cykl szkoleń online, podczas których można zdobyć niezbędną wiedzę na temat czynności pielęgnacyjnych, ćwiczeń rehabilitacyjnych, komunikacji z chorym, dbania o siebie, radzenia sobie z wypaleniem oraz świadczeń socjalnych, który przysługują opiekunom. Wszystkie szkolenia odbywają się na platformie ClickMeeting. Można do nich dołączyć wypełniając prosty formularz rejestracji. Udział w szkoleniach jest bezpłatny.

Najbliższe szkolenia

  • 29 stycznia, godz. 13:00-14:30: Jak lepiej komunikować się z chorym bliskim? - warsztat z psycholożką Hospicjum Dutkiewicza, Anną Marlęgą-Woźniak

Choroba bliskiej osoby wiele zmienia w relacjach rodzinnych. W jaki sposób ułożyć sobie komunikację z chorym bliskim, gdy jesteś opiekunem? W jaki sposób ułożyć komunikację w rodzinie? Jak rozpoznać i poradzić sobie z syndromem wypalenia opiekuna? Odpowiedzi między innymi na te pytania będzie można uzyskać podczas szkolenia, a także zadać pytanie. Szkolenie będzie prowadzone na żywo.

Rejestracja możliwa jest pod linkiem - link.  

  • 5 lutego, godz. 13:00-14:30 - Czynności pielęgnacyjne w domu - szkolenie z pielęgniarką Hospicjum Dutkiewicza w Gdańsku.

Zapraszamy na szkolenie online z pielęgniarką, podczas którego będzie można nauczyć się podstawowych czynności pielęgnacyjnych w opiece nad chorą osobą dorosłą. W jaki sposób unosić osobę chorą? Jak umyć włosy osobie leżącej? Jak zmienić pampersa i zadbać o to, by nie było odleżyn? O tym wszystkim opowie doświadczona pielęgniarka Hospicjum Dutkiewicza w Gdańsku. Szkolenie będzie prowadzone na żywo. Można będzie w trakcie zadawać pytania prowadzącej.

Rejestracja możliwa jest pod linkiem - link.  

  • 19 lutego, godz. 13:00-14:30: Wszystko, co musisz wiedzieć o wsparciu socjalnym - szkolenie z Ewą Starkel, pracownikiem socjalnym Hospicjum Dutkiewicza w Gdańsku.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, o jakie świadczenia możesz wystąpić jako opiekun, jakie ulgi ci przysługują, o jaką pomoc możesz się zwrócić do ośrodków pomocy społecznej, skorzystaj ze szkolenia. Będzie możliwość zadawania pytań prowadzącej, można je również przysłać wcześniej, na adres: e.starkel@hospicjum.info. Szkolenie będzie prowadzone na żywo.

Rejestracja możliwa jest pod linkiem - link.  

Ważne

Po zapisaniu się, należy się upewnić, czy na skrzynkę mailową dotarł mail z potwierdzeniem i czy nie utknął w spamie. To bardzo ważne, ponieważ należy go otworzyć i kliknąć w link potwierdzający - "DOŁĄCZ". Dzięki temu uczestnik otrzyma także przypomnienie o szkoleniu.

Informacje o kolejnych szkoleniach zostaną podane na stronie www.opiekunrodzinny.pl 

Grupy wsparcia dla opiekunów rodzinnych osób dorosłych

W ramach projektu można zapisywać się także na grupy wsparcia dla opiekunów rodzinnych przewlekle chorych i niesamodzielnych osób dorosłych. Doświadczone psycholożki z Hospicjum Dutkiewicza w Gdańsku pomogą zarówno w bieżących wyzwaniach, jak i w procesie żałoby. Grupy mają charakter zamknięty, a liczba uczestników jest ograniczona - może w niej uczestniczyć do 10 osób w każdej z grup. O przyjęciu do grupy wsparcia online decydują łącznie: kolejność zgłoszeń, odpowiedź na pytania otwarte zawarte w formularzu rejestracji i rozmowa telefoniczna/e-mailowa z Prowadzącą. Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

  • Grupa 1 - Grupa wsparcia dla opiekunów rodzinnych osób dorosłych

Jeśli jesteś opiekunem rodzinnym chorej lub niesamodzielnej osoby dorosłej, szukasz wsparcia psychologicznego, chcesz porozmawiać o wyzwaniach, z którymi się mierzysz i zadbać o siebie, dołącz do grupy wsparcia online organizowanej w ramach projektu opiekunrodzinny.pl. Grupa ma charakter zamknięty i będzie prowadzona od lutego do maja 2021 roku przez doświadczoną psycholożkę Hospicjum Dutkiewicza w Gdańsku, Annę Marlęgę-Woźniak. 

Termin pierwszego spotkania grupy to 2 lutego 2021. Spotkania będą się odbywały poprzez platformę ClickMeeting. Konieczny jest więc dostęp do Internetu oraz sprzęt wyposażony w kamerę i mikrofon. Udział w grupie wsparcia jest bezpłatny. Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem przed zgłoszeniem chęci uczestnictwa. Wypełniając i wysyłając formularz zgłoszeniowy akceptują Państwo treść Regulaminu.

Regulamin dostępny jest pod linkiem - link

Rejestracja możliwa jest pod linkiem - link

  • Grupa 2 - Grupa wsparcia dla opiekunów rodzinnych w żałobie po stracie dorosłego podopiecznego

Jeśli jesteś opiekunem rodzinnym, który stracił swojego podopiecznego i przechodzi przez proces żałoby z tym związany, potrzebujesz wsparcia, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem oraz posłuchać o doświadczeniach innych opiekunów, dołącz do grupy wsparcia online organizowanej w ramach projektu opiekunrodzinny.pl Grupa ma charakter zamknięty i będzie prowadzona od lutego do maja 2021 roku przez doświadczoną psycholożkę Hospicjum Dutkiewicza w Gdańsku, Mirosławę Jędrzejewską. Termin pierwszego spotkania grupy to 9 lutego 2021. Spotkania będą się odbywały poprzez platformę ClickMeeting. Konieczny jest więc dostęp do Internetu oraz sprzęt wyposażony w kamerę i mikrofon. Udział w grupie wsparcia jest bezpłatny. Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem przed zgłoszeniem chęci uczestnictwa. Wypełniając i wysyłając formularz zgłoszeniowy akceptują Państwo treść Regulaminu.

Regulamin dostępny jest pod linkiem - link.

Rejestracja możliwa jest pod linkiem - link.

Dodatkowe informacje

Szczegółowych informacji udziela Dagny Kurdwanowska z Fundacji Hospicyjnej pod numerem telefonu +48 698053840, email: d.kurdwanowska@hospicja.pl .

 

[Poniżej plakat poglądowy. Przedstawia kobietę rozmawiającą z seniorką oraz informację o szkoleniu.]

view szablon artykułu