Wyraźmy sprzeciw wobec przemocy w stosunku do kobiet! W dniach 1-7 grudnia odbędzie się Pomorski Tydzień Białej Wstążki [ZAPROSZENIE]

Grafika przedstawia kobietę wykonującą gest
Grafika przedstawia kobietę wykonującą gest "stop" ręką, białe wstążki oraz hasło "stop przemocy wobec kobiet". Autor: Marcin Mielewczyk

W imieniu Organizatorów wydarzenia, serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału w pierwszym "Pomorskim Tygodniu Białej Wstążki" w dniach 1-7 grudnia br. Patronat honorowy sprawuje Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego.

Biała Wstążka

To największa na świecie kampania mająca na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Stworzona przez mężczyzn i skierowana przede wszystkim do nich. Jej głównym celem jest wyrażenie sprzeciwu wobec przemocy w stosunku do kobiet oraz deklaracja o reagowaniu, kiedy będziemy swiadkami przemocy wobec nich. Kampania rozpoczyna także dyskusję na temat przemocy wobec kobiet oraz wspiera przedsięwzięcia na rzecz jej przeciwdziałania. 

 

Geneza

Po raz pierwszy białe wstążki założyli mężczyźni z Kanady, którzy w 1991r. postanowili w ten sposób uczcić pamięć 14 studentek. Zostały one zamordowane w budynku Politechniki w Montrealu przez 25-letniego mężczyznę, który uważał, że kobiety nie powinny studiować na uczelniach technicznych.

 

Pomorski Tydzień Białej Wstążki

W tym roku po raz pierwszy rusza także wydarzenie obejmujące swym zasięgiem region Pomorza.Serdecznie zapraszamy w imieniu Organizatorów  mężczyzn – mieszkańców woj. pomorskiego do aktywnego udziału w wydarzeniu. Zachęcamy do przypięcia w tym czasie białej wstążki oraz przesłanie wykonanego zdjęcia na Instagram lub adres mailowy Fundacji „Wschodzące Słońce" (fundacja@wchodzaceslonce.org.pl).

 

Organizatorzy

Organizatorami wydarzenia są: Fundacja Wschodzące Słońce, Fundacja Trzeźwość oraz Stowarzyszenie Praktyków Profilaktyki Społecznej.

view szablon artykułu