Zapraszamy na spotkanie dotyczące udziału PS w Jarmarku Św. Dominika 2021 [INFORMACJA]

Grafika poglądowa. Przedstawia informacje na temat spotkania. W tle zdjęcie z udziału ES w zeszłorocznym Jarmarku. Autor: Marcin Mielewczyk
Grafika poglądowa. Przedstawia informacje na temat spotkania. W tle zdjęcie z udziału ES w zeszłorocznym Jarmarku. Autor: Marcin Mielewczyk

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej przygotowuje się do organizacji strefy dedykowanej przedsiębiorstwom społecznym na Jarmarku św. Dominika w Gdańsku, który odbędzie się w okresie 24 lipca - 15 sierpnia 2021. Poszukiwane są przedsiębiorstwa społeczne z Pomorza, które byłyby zainteresowane uczestnictwem w jarmarku w ramach strefy przeznaczonej dla PS.

 

Strefa Ekonomii Społecznej

Strefa #Kupuj ES będzie umiejscowiona w tym roku na ulicy Szerokiej, w sąsiedztwie innych stanowisk przygotowanych przez Samorząd Województwa Pomorskiego. Uczestnictwo dla PS w wydarzeniu jest bezpłatne i będzie odbywać się w trybie rotacyjnym, np. jedno przedsiębiorstwo na tydzień. Strefa składać się będzie z trzech domków: jeden o charakterze informacyjno-edukacyjnym, reprezentowany przez ROPS w Gdańsku, oraz dwa domki, które będą do dyspozycji pomorskich przedsiębiorstw społecznych. W ramach strefy #Kupuj ES przewidujemy organizację imprez towarzyszących, np. rozmów, seminariów, warsztatów promujących produkty i usługi ekonomii społecznej. Dlatego też będzie możliwość zaprezentowania się również podczas jednego dnia jarmarku.

Dlaczego warto?

Uczestnictwo w strefie to przede wszystkim promocja swojej działalności na wydarzeniu o zasięgu krajowym i międzynarodowym, szansa na pozyskanie nowych klientów oraz zwiększenie zysków. Oferta przedsiębiorstw, które zdecydują się na prezentację swoich produktów i usług, znajdzie się w materiałach promujących jarmark, przygotowanych przez organizatora - Międzynarodowe Targi Gdańskie. Udział w jarmarku to ogromne wyzwanie dla każdego wystawcy, stąd ważne jest odpowiednie przygotowanie. Przewidujemy więc specjalne wsparcie szkoleniowe dla podmiotów ekonomii społecznej, które zdecydują się na wystawienie swojego stoiska podczas tegorocznego jarmarku.

Spotkanie online dla przedsiębiorstw społecznych

Zaplanowane jest spotkanie organizacyjne online dla PS z Pomorza, które odbędzie się w poniedziałek 17.05.2021 o godzinie 10:00 na platformie ZOOMChętnych prosimy o zgłoszenie się poprzez e-mail pod adresem es@pomorskie.eu lub tel. (58) 32 68 893. Podczas spotkania przekażemy więcej szczegółów odnośnie udziału PS w jarmarku oraz odpowiemy na Państwa pytania, tak aby ułatwić podjęcie decyzji o udziale w wydarzeniu. Następnym krokiem będzie zebranie deklaracji uczestnictwa. Serdecznie zapraszamy!

view szablon artykułu