"POMORSKIE DLA SENIORA"
Powiat sztumski - wręczenie nagród laureatom w konkursie

Powiat sztumski – wręczenie nagród laureatom w konkursie „Pomorskie dla Seniora”

Wręczenie nagrody w kategorii „Samorząd przyjazny seniorom - miejsce ulubione przez seniorów", w której nagrodzony został Klub Senior + w Dzierzgoniu Fot. Barbara Bałka
25.07.2018
Maciej Kochanowski
Maciej
Kochanowski
AUTOR
Maciej Kochanowski
Maciej
Kochanowski
25.07.2018

W środę 25 lipca, w siedzibie Klubu Senior + w Dzierzgoniu, odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie „Pomorskie dla Seniora". Tym razem uhonorowani zostali laureaci z powiatu sztumskiego.

W kategorii „Zwykły-Niezwykły Senior” nagrodę otrzymała Pani Krystyna Jażdżewska – Baranowska. Pani Krystyna jest artystką plastykiem. Mieszka oraz tworzy w Sztumie. Od lat jest zaangażowana w działania na rzecz seniorów w swoim mieście. Organizuje m.in.: plenery sztumskie, których uczestnikami są seniorzy. Jest założycielką Stowarzyszenia Plastyków „Paleta”.

W kategorii „Samorząd przyjazny seniorom – miejsce ulubione przez seniorów” nagrodzony został Klub Senior + w Dzierzgoniu. Nagrodę w tej kategorii odebrali: Burmistrz Dzierzgonia Pani Elżbieta Domańska oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dzierzgoniu prowadzącego Klub Senior + Pani Marta Budzińska. Klub działa od 2015 roku, obecnie uczestniczy w nim w sumie 80 seniorów. W klubie na co dzień pracuje animator – wychowawca.

Nagrody w imieniu Marszałka Województwa Pomorskiego, wręczyli Pani Katarzyna Weremko – Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego oraz Pan Józef Sarnowski Radny Sejmiku Województwa Pomorskiego.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

Dowiedz się więcej

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej pod numerem 58 32 68 561 lub adresem e-mail rops@pomorskie.eu

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego
Województwa Pomorskiego
ul. Okopowa 21/27
80-810 Gdańsk