DZIECKO I RODZINA
Marsz Żółtej Wstążki

Marsz Żółtej Wstążki Online. Marsz o godność – solidarności z osobami doświadczającymi kryzysu psychicznego.

Fot. Kongres Zdrowia Psychicznego @kongreszp1
08.06.2020
Barbara Niemiec
Barbara
Niemiec
AUTOR
Barbara Niemiec
Barbara
Niemiec
08.06.2020

Co roku ulicami Warszawy przechodzi Marsz Żółtej Wstążki, Marsz o godność – solidarności z osobami doświadczającymi kryzysu psychicznego. W tym roku wydarzenie to ma formę online i trwa od 20 maja do 9 czerwca 2020 r. Organizatorami są Fundacja eFkropka i Kongres Zdrowia Psychicznego.

Marsz Żółtej Wstążki

Celem marszu jest zwrócenie uwagi na potrzeby osób doświadczających kryzysu psychicznego, przeciwdziałanie stygmatyzacji tych osób w życiu społecznym i zawodowym, poprawienie warunków leczenia psychiatrycznego i psychoterapeutycznego, w tym ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży. Spotkania online mają na celu poszarzać świadomość, czym jest kryzys psychiczny. Jak pomagać osobom, które go doświadczają. Jak zadbać o siebie, o swój dobrostan psychiczny, aby samemu go uniknąć. Jak objawia się kryzys psychiczny na poziomie psychicznym, fizycznym i psychosomatycznym. Gdzie szukać pomocy i wsparcia. Oraz wiele innych istotnych tematów z obszaru zdrowia psychicznego.

Tegoroczne hasło – pogodność

Główną ideą tegorocznego Marszu jest to, aby osoby doświadczające kryzysu były leczone w warunkach, w których szanowana jest ich godność. Aby system opieki psychiatrycznej i psychoterapeutycznej był bardziej przystępny i dostępny. Stąd hasło tegorocznego marszu „pogodność. W ramach wydarzenia odbywa się online na FB wiele ważnych i merytorycznych spotkań z ekspertami, specjalistami, asystentami zdrowienia (osobami, które doświadczyły kryzysu psychicznego) poruszających szeroki zakres zagadnień związanych ze zdrowiem psychicznym. Przy okazji marszu przygotowano postulaty koniecznych zmian w systemie opieki psychiatrycznej i psychoterapeutycznej.

Szczegółowe informacje

Informacje jak można wziąć udział w marszu, dostępne są na stronie organizatora. Wydarzenie odbywa się pod Patronatem Honorowym Rzecznika Praw Pacjenta. Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/695939931183657/

Dowiedz się więcej

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej pod numerem 58 32 68 561 lub adresem e-mail rops@pomorskie.eu

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego
Województwa Pomorskiego
ul. Okopowa 21/27
80-810 Gdańsk