SENIORZY
Poradnik dla Seniora

Poradniki dla Seniorów. Samorząd Województwa Pomorskiego inicjuje cykliczne wydawanie poradników

Grafika UMWP: Poradnik dla Seniora. Prawo, Poradnik dla Seniora. Zdrowie
15.12.2021
Barbara Bałka
Barbara
Bałka
AUTOR
Barbara Bałka
Barbara
Bałka
15.12.2021

Samorząd Województwa Pomorskiego inicjuje cykliczne wydawanie poradników skierowanych w szczególności do środowiska senioralnego, w formie publikacji edukacyjno-informacyjnych.

Cykl rozpoczynamy od Poradnika dla Seniora. Prawo stanowiącego zbiór artykułów zawierających rzetelną i aktualną wiedzę dotyczącą zagadnień o tematyce prawnej.

Pragniemy, aby upowszechnianie wiedzy z zakresu przysługujących Państwu praw, w tym między innymi praw konsumenta, oraz podnoszenie świadomości w obszarze korzystnego dysponowania swoim majątkiem, nie tylko ułatwiły podejmowanie trafnych wyborów, ale również zwiększyły poczucie bezpieczeństwa zarówno Państwa, jak i bliskich Wam osób.

Poradnik dla Seniora. Zdrowie zawiera informacje o programach zdrowotnych realizowanych przez podmioty lecznicze, których właścicielem jest Województwo Pomorskie, a także o sprzęcie medycznym, z którego warto korzystać w ramach profilaktyki chorób, terapii i rehabilitacji.

W Poradniku znajdziecie też Państwo szereg porad dotyczących tego, jak dbać o swoje zdrowie, w tym zapewnić sobie sprawność ruchową i psychiczną na długie lata oraz wydłużyć aktywność zawodową oraz społeczną. Porady dotyczą przy tym nie tylko wsparcia instytucjonalnego, ale także działań możliwych do zapewnienia (wdrożenia) w warunkach domowych.

Poradniki do pobrania:

Poradnik dla Seniora. Prawo

Poradnik dla Seniora. Zdrowie

Dowiedz się więcej

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej pod numerem 58 32 68 561 lub adresem e-mail rops@pomorskie.eu

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego
Województwa Pomorskiego
ul. Okopowa 21/27
80-810 Gdańsk