EKONOMIA SPOŁECZNA
Jarmark Św. Dominika 2022 – zapraszamy PES z Pomorza do udziału! Spotkanie informacyjne już 6 czerwca! [INFORMACJA]

Jarmark Św. Dominika 2022 – zapraszamy PES z Pomorza do udziału! Spotkanie informacyjne już 6 czerwca! [INFORMACJA]

Zdjęcie przedstawia ubiegłoroczny Jarmark.
01.06.2022
Marcin Mielewczyk
Marcin
Mielewczyk
AUTOR
Marcin Mielewczyk
Marcin
Mielewczyk
01.06.2022

Trwają przygotowania do udziału pomorskich podmiotów ekonomii społecznej w 762. Jarmarku Św. Dominika w Gdańsku, który odbędzie się w dniach 23 lipca – 14 sierpnia 2022 r. Zapraszamy do udziału w spotkaniu informacyjnym on-line, które odbędzie się 6 czerwca br. o godzinie 10:00.

Stoiska dla podmiotów ekonomii społecznej

Stoiska dedykowane PES w tym roku umiejscowione będą w kilku lokalizacjach. Planujemy udostępnienie domków na ul. Szerokiej, w sąsiedztwie innych stanowisk na w ramach organizowanej przez Samorząd Województwa Pomorskiego Uliczki Pomorskiej. Ponadto jedno stanowisko sprzedażowe dla PES będzie dostępne w strefie gastronomicznej tzw. food court na ul. Ołowianka. Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne i będzie odbywać się w trybie rotacyjnym, np. jedno przedsiębiorstwo na tydzień. W ramach strefy przewidujemy także organizację imprez towarzyszących, np. rozmów, seminariów, warsztatów promujących produkty i usługi ekonomii społecznej. Dlatego też będzie możliwość zaprezentowania się również podczas jednego dnia jarmarku. Dodatkowo planowana jest także organizacja dwóch stanowisk w ramach weekendowego wydarzenia „Święto Równości” w dniach 30-31 lipca na ul. Rajskiej przy Skwerze Heweliusza, gdzie dostępna będzie także scena na której można będzie zaprezentować swoją działalność w formie występu, warsztatów lub krótkiej debaty/prezentacji.

Dlaczego warto?

Uczestnictwo w strefie to przede wszystkim promocja swojej działalności na wydarzeniu o zasięgu krajowym i międzynarodowym, szansa na pozyskanie nowych klientów oraz zwiększenie zysków. Informacje na temat oferty podmiotów ekonomii społecznej, które zdecydują się na udział w targach znajdą się w materiałach promocyjnych przygotowanych przez organizatora imprezy -Międzynarodowe Targi Gdańskie. Udział w tak ważnym wydarzeniu to ogromne wyzwanie dla każdego wystawcy, stąd ważne jest odpowiednie przygotowanie. Przewidujemy więc specjalne wsparcie szkoleniowe dla PES, które zdecydują się na wystawienie swojego stoiska podczas tegorocznego jarmarku. Wsparcie dostępne będzie m.in. w ramach realizowanej wspólnie z Fundacją RC Akademią Pomorskiej Ekonomii Społecznej.

Spotkanie online dla podmiotów ekonomii społecznej

Wszystkie zainteresowane PES z Pomorza zapraszamy na spotkanie organizacyjne online, które odbędzie się w poniedziałek 06.06.2022 o godzinie 10:00 na platformie ZOOM. Chętnych prosimy o zgłoszenie się poprzez e-mail pod adresem es@pomorskie.eu do dnia 03.06.2022. W wiadomości prosimy o podanie nazwy podmiotu oraz adresu e-mail do kontaktu, na który wyślemy do Państwa wiadomość z linkiem do połączenia się na spotkanie. Podczas wydarzenia przekażemy więcej szczegółów odnośnie udziału PES w jarmarku oraz odpowiemy na Państwa pytania, tak aby ułatwić podjęcie decyzji o udziale w wydarzeniu. Następnym krokiem będzie zebranie deklaracji uczestnictwa. Serdecznie zapraszamy!

[Poniżej materiał wideo przedstawiający relację z uczestnictwa podmiotów ekonomii społecznej na Jarmarku Św. Dominika 2021. Film prezentuje ofertę PES, wywiady z wystawcami oraz przedstawicielami Samorządu Województwa Pomorskiego.]

Dowiedz się więcej

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej pod numerem 58 32 68 561 lub adresem e-mail rops@pomorskie.eu

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego
Województwa Pomorskiego
ul. Okopowa 21/27
80-810 Gdańsk