"POMORSKIE DLA SENIORÓW"
Zdjęcie z wydarzenia. Fot. Martyna Sawicka

Laureatka z powiatu wejherowskiego uhonorowana. Pani Violetta Gabryelska z tytułem "Przyjaciel Seniora"!

Zdjęcie przedstawia przebieg wydarzenia. Fot. Martyna Sawicka
16.07.2022
Marcin Mielewczyk
Marcin
Mielewczyk
AUTOR
Marcin Mielewczyk
Marcin
Mielewczyk
16.07.2022

W sobotę 16 lipca 2022 r. podczas Święta Gminy Choczewo nagrodzono kolejną laureatkę nagrody "Pomorskie Dla Seniorów". Uhonorowana w kategorii "Przyjaciel Seniora" została Pani Violetta Gabryelska. Nagrodę w postaci kosza z produktami regionalnymi, grafiki oraz dyplomu, uroczyście przekazała na ręce laureatki Barbara Bałka - Pełnomocniczka Marszałka ds. Polityki Senioralnej.

Informacja o laureacie:

  • zgłaszający kandydaturę

Osoba fizyczna – mieszkaniec województwa pomorskiego – p. Barbara Zondziuk.

  • uzasadnienie zgłoszonej kandydatury

Zgłaszając kandydaturę Pani Violetty Gabryelskiej do konkursu ogłoszonego przez Marszałka Województwa Pomorskiego „Pomorskie dla Seniorów” byłam przekonana, że jest ona bez wątpienia przyjacielem seniorek i seniorów Gminy Choczewo, a w moim przekonaniu także wielu seniorów z powiatu wejherowskiego i puckiego. Pani Violetta jest niezwykle miłą i empatyczną osobą, która pomimo codziennej pracy zawodowej i obowiązków rodzinnych zawsze znajduje czas na wspieranie różnego rodzaju inicjatyw, które aktywizują seniorów. Wspiera m.in. działalność Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio. Jako wolontariusz osobiście angażuję się w realizacje programu Pola Nadziei na Pomorzu wspierając przy tym seniorów chorych na raka. Znajduje także czas na pomoc seniorkom Choczewskiego Koła Gospodyń Wiejskich — grupy, która od lat skupia kobiety w ramach działalności kulinarnej. Dla mnie jako członka Rady Słuchaczy UTW jej działania są najbardziej widoczne w ramach pracy wolontariackiej na rzecz Choczewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Współorganizowała m.in. wiele wykładów dla słuchaczy wyszukując a wręcz przywożąc na miejsce wykładowców. Jej społeczna, nieodpłatna działalność widoczna jest także w ramach cyklicznych, lokalnych imprez organizowanych dla seniorów. W trakcie corocznego „Pikniku Kulinarnego” organizowanego na terenie Gminy Choczewo, który gromadzi setki mieszkańców i turystów ramię w ramię z seniorami przygotowywała i wydawała lokalne potrawy.

Podczas rekreacyjno-sportowej imprezy „Nadbałtycki Marsz Nordic Walking” gdzie grupa w różnym wieku spędzała aktywnie czas, przez kilka godzin jako wolontariusz obsługiwała punkt informacyjny. Jako, że jest to wydarzenie cykliczne robiła to też w poprzednich latach. Bardzo ważną cechą, która określa jej osobę jest umiejętność współpracy nie tylko z seniorami ale także z młodszymi grupami wiekowymi. Chyba najdobitniej widać to w trakcie jej kilkuletniej działalności na rzecz „Kilometrów Dobra” — ogólnopolskiej kampanii charytatywnej. Podczas trwania akcji w Gminie Choczewo jak i wielu innych w kraju, ludzie bez względu na wiek podejmują wspólne działania na rzecz określonego celu. Pani Violetta w ramach tych działań przez kilka tygodni angażuje naszych seniorów i dzieci w zbieranie złotówek na powstanie Centrum Integracji i Aktywizacji Międzypokoleniowej. Śmiało można powiedzieć, że jest ambasadorem seniorów prezentując ich potrzeby na forum lokalnego samorządu, a także życia publicznego. Czasami odnoszę wrażenie, że potrafi być wszędzie: Swoją postawą i zaangażowaniem tworzy obraz świetnego wolontariusza, animatora wszelkich działań na rzecz integracji wielopokoleniowej, w której istotną rolę odgrywają seniorzy i dzieci.

 

[Poniżej galeria zdjęć z wydarzenia. Fot. Martyna Sawicka]

Dowiedz się więcej

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej pod numerem 58 32 68 561 lub adresem e-mail rops@pomorskie.eu

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego
Województwa Pomorskiego
ul. Okopowa 21/27
80-810 Gdańsk