"POMORSKIE DLA SENIORÓW"
Monika Kręcigłowa z powiatu człuchowskiego Przyjaciółką Seniorów

Monika Kręcigłowa z powiatu człuchowskiego Przyjaciółką Seniorów

Zdjęcie przedstawia przebieg uroczystości. Fot. Martyna Sawicka
10.09.2022
Aleksandra Skowrońska
Aleksandra
Skowrońska
AUTOR
Aleksandra Skowrońska
Aleksandra
Skowrońska
10.09.2022

W sobotę 10 września 2022 roku podczas Dożynek Gminnych w Wyczechach w konkursie o nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego „Pomorskie dla Seniorów” została nagrodzona Monika Kręcigłowa. Nagrodę wręczył Leszek Bonna – Wicemarszałek Województwa Pomorskiego. W wydarzeniu wziął udział Burmistrz Miasta i Gminy Czarne - Piotr Zabrocki oraz Barbara Bałka – Pełnomocnik Marszałka Województwa Pomorskiego ds. Polityki Senioralnej uczestniczyło kilkuset mieszkańców gminy Czarne.

Uzasadnienie zgłoszonej kandydatury (opis działalności)

Pani Monika Kręcigłowa to kobieta z wartościami, dla której relacje między ludzkie są ważne. Uważam, że jest przyjacielem Seniorów. Jest osobą energiczną, promienną i zawsze uśmiechniętą. Świetnie zorganizowana, pomysłowa, kreatywna i gotowa na nowe działania. Dla niej nie ma rzeczy niemożliwych. Na co dzień można ją spotkać w Świetlicy Wiejskiej w Nadziejewie.

Pani Monika jest lubiana wśród lokalnej społeczności a szczególnie ukochali ją Seniorzy. Podejmuje wiele wartościowych i skutecznych inicjatyw na rzecz Seniorów, młodzieży i dzieci. W czasie wolnym ci starsi i ci mniejsi wspólnie rysują, robią kwiatki z krepy, grają w gry zespołowe, szyją, wyplatają, malują buźki, pieką, razem śmieją się i tańczą. Bardzo dobrze wie, że ludzi warto łączyć bez względu na ich wiek. Jest inicjatorką warsztatów makramowych seniorów i dzieci, gdzie to Seniorzy uczyli dzieci jak wyplatać ze sznurka śmieszne stwory. Jest również ekspertem wielu warsztatów kulinarnych. Zapoczątkowała pieczenie pierników, które nazwała z Seniorami „Wielkie Pierniczenie u Seniorów w Nadziejewie”. Znajduje również czas na zabawy integracyjne i taneczne. Świetnym pomysłem była zabawa Andrzejkowa w 2021 roku dla Seniorów i dzieci.

Pani Monika świetnie łączy pokolenia, przełamuje stereotypy. Wyznacza nowe trendy. Pokazuje, że seniorzy to nie tylko starsi ludzie, ale przede wszystkim osoby z ogromnym potencjałem. Promuje i wspiera działania Seniorów. Otwiera się na ich potrzeby. Przede wszystkim słucha, reaguje. Ma wielki szacunek do starszych ludzi. W zeszłym roku zorganizowała wspólne obchody dnia Seniora.

Cieszę się, że w Gminie Czarne jest osoba taka jak Monika, która nadaje sens życia drugiemu człowiekowi: naszej, mojej, waszej przyszłości Seniorów. Włącza seniorów w pomoc charytatywną, taką chociażby jak WOŚP, czy pomoc dla ukraińskich dzieci z sierocińca. Wspólnie pieką ciasta, gofry, zbierają dary, pakują i przekazują dalej. Czyny Moniki znaczą coś więcej niż tysiące słów, które teraz piszę. Jest bogata nie przez to co posiada w wymiarze materialnym, ale przez to jakim jest człowiekiem, jaką ma wspaniałą rodzinę i w jaki sposób otacza zrozumieniem i opieką starszych ludzi.

Kandydaturę zgłosiła: osoba fizyczna mieszkanka województwa pomorskiego, Ewa Literska

Nagrody

Laureatka otrzymuje:

kosz z produktami regionalnymi, dyplom oraz grafikę z widokiem Gdańska

Gratulujemy laureatom oraz nominowanym w konkursie o nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego „Pomorskie dla Seniorów”.

[Poniżej galeria zdjęć z wydarzenia. Fot. Martyna Sawicka]

Dowiedz się więcej

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej pod numerem 58 32 68 561 lub adresem e-mail rops@pomorskie.eu

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego
Województwa Pomorskiego
ul. Okopowa 21/27
80-810 Gdańsk