"POMORSKIE DLA SENIORÓW"
Elżbieta Pawłowska Przyjaciółką Seniorów w powiecie gdańskim!

Elżbieta Pawłowska Przyjaciółką Seniorów w powiecie gdańskim!

Zdjęcie przedstawia przebieg uroczystości. Fot. gmina Kolbudy
24.09.2022
Aleksandra Skowrońska
Aleksandra
Skowrońska
AUTOR
Aleksandra Skowrońska
Aleksandra
Skowrońska
24.09.2022

W sobotę 24 września 2022 roku podczas Balu Seniora w Kowalach Anita Richert-Kaźmierska – Zastępca Wójta Gminy Kolbudy w imieniu Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka wręczyła nagrodę w konkursie „Pomorskie dla Seniorów” w kategorii Przyjaciółka Seniorów.

Laureatka w kategorii Przyjaciółka Seniorów: Elżbieta Pawłowska

Uzasadnienie zgłoszonej kandydatury (opis działalności)

Elżbieta Pawłowska od dwóch lat korzysta z emerytury, niemniej należy do bardziej zajętych osób w gminie. Jest osobą niezwykle zaangażowaną i odpowiedzialną za sprawy społeczności lokalnej, ze szczególnym wskazaniem na seniorów. Od dwóch lat współtworzy ofertę zajęć w Klubach Senior+ „A teraz My” w Kowalach i „Sami Swoi” w Kolbudach w gminie Kolbudy jako wolontariuszka współpracująca z Gdańską Fundacją „I Ty Możesz Wszystko”. Jest niezwykle zaangażowana w organizację pobytu seniorów w Klubie Senior+ „A Teraz My” w Kowalach oraz w działania projektowe dedykowane starszej generacji mieszkańców gminy. Była jedną z prekursorek utworzenia miejsca spotkań dla grupy osób 60+ w miejscowości Kowale.

Na długo przed powstaniem Klubu Senior+ współorganizowała okolicznościowe spotkania dla seniorów z okolicy w świetlicy wiejskiej. W szerokim zakresie podejmuje działania pomocowe w stosunku do osób najsłabszych i niepełnosprawnych. Interesuje się losem samotnych seniorów, jest dla nich wsparciem i bezinteresownie pomaga świadcząc wolontariat. Dowozi prywatnym autem niepełnosprawnych i niemobilnych seniorów na zajęcia klubowe oraz wydarzenia organizowane na terenie gminy i poza nią. W czasie pandemii COVID19 robiła zakupy i dostarczała je seniorom, którzy nie wychodzili z domów. Świetnie gra na gitarze zarażając swoją pasją koleżanki i kolegów Seniorów z Klubów Senior+ „Sami Swoi” w Kolbudach i „A teraz My” w Kowalach, gra i śpiewa z seniorami podczas spotkań, ognisk integracyjnych.

Jest osobą, która integruje i angażuje w działania nawet najbardziej wycofanych seniorów. Jako zdeklarowana amatorka żeglarstwa z licznymi uprawnieniami do uprawiania tego sportu, w okresie letnim w ramach zajęć dla seniorów na gminnej przystani jest opiekunem seniorów korzystających z rowerków wodnych i żaglówek Omega. Udziela cennych rad na temat bezpieczeństwa na wodzie, poznania zasad żeglowania oraz ciekawie opowiada o swoich doświadczeniach. Pani Elżbieta to osoba wyjątkowa, zawsze uśmiechnięta, pogodna, zarażająca optymizmem, z dobrym słowem do ludzi i dobrym uczynkiem. Jest inicjatorką wielu międzypokoleniowych wydarzeń, w tym: wspólnych okolicznościowych spotkań z młodzieżą szkolną ze Szkoły Metropolitalnej w Kowalach, spotkań przy ognisku, spotkań ze śpiewaniem szant.

Kandydaturę zgłosiła: Jednostka samorządu terytorialnego, z terenu województwa pomorskiego: Andrzej Chruścicki Wójt Gminy Kolbudy

Przyjaciółka Seniorów otrzymuje:

kosz z produktami regionalnymi, dyplom oraz grafikę z widokiem Gdańska

Serdecznie gratulujemy laureatom oraz nominowanym do nagrody Marszałka Województwa Pomorskiego „Pomorskie dla Seniorów”

[fot. gmina Kolbudy]

Dowiedz się więcej

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej pod numerem 58 32 68 561 lub adresem e-mail rops@pomorskie.eu

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego
Województwa Pomorskiego
ul. Okopowa 21/27
80-810 Gdańsk