POLITYKA MIGRACYJNA
Kampania 16 dni w Centrum Społeczności w Gdańsku

Kampania 16 dni w Centrum Społeczności w Gdańsku

Ruszyła coroczna kampania społeczna „16 dni akcji przeciw przemocy ze względu na płeć”. Wydarzenie potrwa do 10 grudnia, a jego celem jest podnoszenie świadomości społecznej i tworzenie przestrzeni wolnej od wszelkich form przemocy.

Centrum Społeczności polsko-ukraińskiej (Fundaca LWF w Polsce) w Gdańsku (znajdująca się przy ul. Karmelickej 1) nie pozostaje obojętne na ten problem i zaprasza kobiety, zarówno z Polski i z Ukrainy na bezpłatne zajęcia, na których będą miały okazję uświadomić sobie czym jest przemoc, jakie są jej rodzaje, jak na nią reagować i gdzie szukać pomocy jak również zadbać o siebie, pokazać swoje piękno, poznać swoje granice.

Główne wydarzenia zainaugurowane zostaną 6 grudnia otwarciem wystawy „BE BRAVE – JESTEM ODWAŻNA”, podczas której zaprezentowane zostaną fotografie piętnastu kobiet, które uciekły przed wojną w Ukrainie do Polski, do Gdańska. Kuratorka opowie o wystawie oraz o historii bohaterek fotografii. Wystawa towarzyszyć nam będzie podczas wszystkich zaplanowanych wydarzeń.

Zapisz się i Przyjdź!

· 06.12.2022 (wtorek) godz. 17:00-19:00 –Prelekcja nt. przemocy wobec kobiet w Gdańsku i w Polsce. Jak sobie radzić z przemocą? Do kogo zwrócić się o pomoc? Na te i inne pytania odpowie Psycholog Ośrodka Interwencji Kryzysowej MOPR – Anna Kucman oraz psycholożki z Ukrainy. Spotkanie w języku polskim oraz ukraińskim
(Na to spotkanie nie obowiązują zapisy)

· 07.12.2022 (środa) godz. 11:00-14:00 – Warsztaty florystyczne – stwórz swój FLOWER BOX – zajęcia z kwiatami dodają kobiecie poczucia kobiecości, piękna i pewności siebie, obniżają poziom stresu oraz wyzwalają radość i uśmiech na twarzy.
[Spotkanie w języku polskim oraz ukraińskim]
Zapisy drogą mailową – olha.terletska@lutheranworld.org – w mailu prosimy o podanie imienia i nazwiska oraz numeru telefonu.

· 08.12.2022 (czwartek) godz. 12:00 -15:00 – Warsztaty makijażu – Pozwolą one poznać i docenić kobiece piękno. Pomożemy zrozumieć swoją wartość i zrozumieć jak ważne jest, by kobieta czuła się dobrze w swoim ciele. Dla uczestników przygotowaliśmy kosmetyczne niespodzianki.
[Spotkanie w języku polskim oraz ukraińskim]
Zapisy drogą mailową – olena.saratova@lutheranworld.org – w mailu prosimy o podanie imienia i nazwiska oraz numeru telefonu.

· 08.12.2022 (czwartek) godz. 10:00-12:00 – Kurs Jogi – Joga pozwala uspokoić myśli, daje chwilę skupienia się na sobie oraz zrelaksować, pozwala oderwać się od codzienności, uspokoić umysł i ciało. Przyjdź i zrelaksuj się. Zabierz ze sobą tylko ręcznik, maty będą zapewnione.
[Spotkanie w języku polskim oraz ukraińskim]
Zapisy drogą mailową – alina.hornostaieva@lutheranworld.org – w mailu prosimy o podanie imienia i nazwiska oraz numeru telefonu.

Мiejsce spotkań: Centrum Społeczności, ul. Karmelicka 1 w Gdańsku (dawny salon Orange obok dawnego kina Krewetka).Ważne! Zapisy tylko drogą mailową. Informację o kwalifikacji na wydarzenia podamy drogą e-mailową lub telefoniczną. Na każde wydarzenie możesz przyprowadzić swoje dzieci, mamy przestrzeń i zabawki dla dzieci. Liczba miejsc jest ograniczona. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny!

 

Dowiedz się więcej

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej pod numerem 58 32 68 561 lub adresem e-mail rops@pomorskie.eu

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego
Województwa Pomorskiego
ul. Okopowa 21/27
80-810 Gdańsk