1 marca 2025 roku, odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy pamięci przy Bramie Aresztu Śledczego w Gdańsku.
Tego samego dnia złożono także kwiaty pod Pomnikiem Żołnierzy Wyklętych.
W Gdyni również odbyły się uroczystości związane z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pod Pomnikiem Ofiar Terroru Komunistycznego oddano hołd poległym bohaterom.
W uroczystości udział wzięli przedstawiciele Samorządu Województwa Pomorskiego: Agnieszka Baranowska Członkini Zarządu Województwa Pomorskiego, Beata Dunajewska i Piotr Wittbrodt Radni Sejmiku Województwa Pomorskiego i Andrzej Kowalczys Pełnomocnik Marszałka ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz Karol Wardański Prezes Związku Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych.
Ustanowienie w 2011 roku 1 marca Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, stanowi potwierdzenie przez wolną, demokratyczną Rzeczpospolitą roli, jaką odegrali żołnierze drugiej konspiracji na drodze do odzyskania przez Polskę niepodległości.
Data święta nie jest przypadkowa, ponieważ 1 marca 1951 w mokotowskim więzieniu komuniści strzałem w tył głowy zamordowali przywódców IV Zarządu Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość Łukasza Cieplińskiego i jego towarzyszy walki. Tworzyli oni ostatnie kierownictwo ogólnopolskiej konspiracji kontynuującej od 1945 roku dzieło Armii Krajowej.
Pamięć i szacunek dla bohaterskich przodków to fundament wspólnoty narodowej.