EKONOMIA SPOŁECZNA
Pomorski Komitet Rozwoju Ekonomii Społecznej obradował po raz piąty

Pomorski Komitet Rozwoju Ekonomii Społecznej obradował po raz piąty

13 maja br. w Sali Herbowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego obradował Pomorski Komitet Rozwoju Ekonomii Społecznej. Poruszono kwestie prac grup roboczych, przedstawione zostały działania Pomorskiego Konwentu CIS/KIS. Ponadto zaprezentowany został projekt „Social keys for social entrepreneurship".

Grupy robocze
Jednym z punktów obrad na ostatnim posiedzeniu PoKRES było sprawozdanie z prac grup roboczych. Swoje bieżące działania zaprezentowali przedstawiciele grupy zajmującej się ekonomizacją, oraz grupy pracującej nad upowszechnianiem informacji o ekonomii społecznej.

Pomorski konwent CIS/KIS
Kolejnym punktem posiedzenia była prezentacja Pomorskiego konwentu CIS/KIS, który to pełni funkcję regionalnej platformy współpracy centrów i klubów integracji społecznej. Konwent został utworzony poprzez rozszerzenie dotychczasowej działalności Pomorskiego Forum Centrów Integracji Społecznej o członkostwo klubów integracji społecznej, działających w województwie pomorskim. Przewodniczącą Pomorskiego Konwentu CIS/KIS jest Pani Justyna Rozbicka-Stanisławska, Dyrektor CIS Gdańsk. Aktualnie deklaracje członkostwa w konwencie podpisało 10 instytucji, a członkiem wspierającym jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Social keys for social entrepreneurship
Ostatnim punktem posiedzenia, była telekonferencja z przedstawicielami Hellenic Management Association z Grecji, która dotyczyła międzynarodowego projektu Social keys for social entrepreneurship. Projekt ma na celu zidentyfikowanie wspólnych elementów zawodów sektora ekonomii społecznej tj. Przedsiębiorcy społecznego, oraz Menadżera Przedsiębiorczości Społecznej. Projekt ma również na celu opracowanie oraz wprowadzenie zasad uznawalności ww. zawodów w krajach UE. Przedsięwzięcie to jest realizowane w partnerstwie przez 5 organizacji z Grecji, Włoch, Belgi i Polski, która reprezentowana jest przez Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Dzięki projektowi możliwe będzie stosowanie europejskich zasad i narzędzi przejrzystości wyników nauczania i kwalifikacji w przypadku zawodów z otoczenia ekonomii społecznej. (EQF,ECVET i Europass).