27 edycja Nagrody Bursztynowego Mieczyka - znamy laureatki i laureatów! [RELACJA]

Podczas 27 Gali Nagród Bursztynowego Mieczyka im. Macieja Płażyńskiego, która odbyła się w Europejskim Centrum Solidarności, wręczono nagrody najbardziej aktywnym pomorskim organizacjom pozarządowym. Nagrody są symbolicznym wyrazem wdzięczności i docenienia pracy społeczników i wolontariuszy działających na rzecz pomorskiej społeczności.

Projekt Social Ecosystem Leads The Future [SELF] w kulminacyjnej fazie! Relacja z Trzeciej Misji Ekonomii Społecznej

Od 23 do 24 listopada 2021 roku w hiszpańskiej Kantabrii przedstawiciele partnerskich regionów z Łotwy, Polski i Hiszpanii wzięli udział w trzeciej Misji Ekonomii Społecznej (Third Social Economy Mission), w ramach której odbyły się warsztaty oraz wizyty studyjne w lokalnych przedsiębiorstwach społecznych.

II Pomorski Tydzień Białej Wstążki - już 7 grudnia odbędzie się panel on-line! [INFORMACJA]

We wtorek 7 grudnia 2021 r. w godzinach 10:00 – 12:00 w formie on-line odbędzie się bezpłatny panel „Głos i rola mężczyzn w systemie przeciwdziałania przemocy mężczyzn wobec kobiet". Panel organizowany jest w ramach II Pomorskiego Tygodnia Białej Wstążki. Serdecznie zapraszamy do udziału w imieniu organizatorów!

Bezpłatne szkolenia dla osób realizujących zadania dot. ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej [INFORMACJA]

Serdecznie zachęcamy do udziału w bezpłatnych szkoleniach online organizowanych w ramach projektu Partnerstwo dla Rodziny, który obejmuje wsparciem pracowników i przedstawicieli instytucji oraz służb zaangażowanych w realizowanie zadań wynikających z ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej. Zostały ostatnie miejsca!

10 Forum Inicjowania Rozwoju. Podsumowanie wydarzenia [RELACJA]

We środę 24 listopada 2021 roku odbyło się 10 Forum Inicjowania Rozwoju – największa na Pomorzu konferencja na rzecz współpracy międzysektorowej i zrównoważonego rozwoju. W tym roku odbyła się ona pod nazwą „Klimat do zmiany – planeta, partnerstwo, przywództwo". W artykule relacja z wydarzenia.

Za nami Pomorskie Forum OWES 2021! [RELACJA]

W dniach 15-16 listopada 2021 roku w gdańskim So Stay Hotel odbyło się wydarzenie skierowane do pomorskich Ośrodków Wsparcia Ekonomii Społecznej. Była to okazja do omówienia obecnej sytuacji ekonomii społecznej na poziomie regionu i kraju oraz do zaplanowania działań na przyszłość.

Zmiana dotycząca wojewódzkich i gminnych programów profilaktycznych [INFORMACJA]

W związku z planowanym połączeniem Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Krajowym Biurem Przeciwdziałania Narkomanii obecnie trwa procedowanie zmiany ustawy o zdrowiu publicznym, która ma wejść w życie z dniem 1 stycznia 2022 r.

Pomorski Ośrodek Adopcyjny poszukuje pracownika! [OFERTA PRACY]

W Pomorskim Ośrodku Adopcyjnym trwa nabór na stanowisko psychologa. Termin przesłania ofert mija 28 listopada br. Szczegóły poniżej.

Czy w sieci można znaleźć podcasty o ekonomii społecznej?

Podcasty to coraz bardziej popularna w Polsce forma dzielenia się wiedzą. I to za darmo! To takie spersonalizowane radio, gdzie sami możemy wybierać, czego chcemy słuchać, bez względu na porę dnia. Prześledziliśmy temat podcastów dotyczących ekonomii społecznej. Co udało nam się znaleźć?

I Ty możesz zostać darczyńcą Fundacji "Podaruj Uśmiech"! [INFORMACJA]

Grafika poglądowa. Przedstawia symboliczne serce na dłoniach oraz logotyp Fundacji.
Grafika poglądowa. Przedstawia symboliczne serce na dłoniach oraz logotyp Fundacji.

 

Fundacja "Podaruj Uśmiech"

Fundacja "Podaruj Uśmiech" jest organizacją pożytku publicznego, która działa na rzecz niepełnosprawnych dzieci. Pomaga dzieciom zrealizować marzenia i tym samym przywrócić uśmiechy na ich twarzach. Fundacja robi to poprzez łączenie tych, którzy potrzebują pomocy, z tymi, którzy mogą jej udzielić. Wielu z ich Podopiecznych pochodzi z naszego województwa.

Pomoc w finansowaniu

Pomoc Fundacji ma charakter subsydiarny i pozwala Podopiecznym sfinansować potrzeby, które nie podlegają refundacji na zasadach ogólnych. W szczególności współfinansuje:

  • Sprzęt specjalistyczny (w tym: medyczny, rehabilitacyjny, ortopedyczny)
  • Rehabilitacje (w tym: zabiegi i turnusy)
  • Leczenie specjalistyczne (w tym leki, terapie, operacje)
  • Pomoce naukowe i rozwój intelektualny

Planowana jest także budowa nowoczesnego centrum rehabilitacyjnego w Gdyni Karwinach. 

Jak można pomóc?

W Fundacji Dzieciom Niepełnosprawnych „Podaruj Uśmiech" każdy może zostać Darczyńcą-Partnerem- Sponsorem. Aktualnie proste procedury formalne nie utrudniają tak szlachetnej misji. Możliwości pomocy jest bardzo wiele - tyle, ile pomysłów i ludzi chcących jej udzielić. Pomagać mogą zarówno osoby fizyczne, jak i prawne. Zapraszamy na stronę Fundacji w celu zapoznania się z możliwościami wsparcia ich działalności www.podarujusmiech.org/jak-mozesz-pomoc/

view szablon artykułu