Znamy tegorocznych laureatów Srebrnego Drzewka. Kapituła przyznała nagrody jednogłośnie [RELACJA]

Po raz 14. przyznane zostały Srebrne Drzewka, czyli nagrody za wybitne i nowatorskie rozwiązania w zakresie pomocy i integracji społecznej. W tym roku wyjątkowo laureatów poznaliśmy podczas transmisji online, której gościem specjalnym był Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar.

Wyraźmy sprzeciw wobec przemocy w stosunku do kobiet! W dniach 1-7 grudnia odbędzie się Pomorski Tydzień Białej Wstążki [ZAPROSZENIE]

W imieniu Organizatorów wydarzenia, serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału w pierwszym "Pomorskim Tygodniu Białej Wstążki" w dniach 1-7 grudnia br. Patronat honorowy sprawuje Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego.

Już wkrótce Gala „Srebrnego Drzewka”! W tym roku uroczystość odbędzie się w Internecie [ON-LINE]

Co roku w okolicach Dnia Pracownika Socjalnego, Samorząd Województwa Pomorskiego stara się wyróżnić osoby szczególnie zaangażowane w pomaganie potrzebującym. W tym roku uroczysta gala wręczenia „Srebrnych Drzewek" odbędzie się 20 listopada. Tak jak wiele innych wydarzeń w ostatnim czasie, również ta uroczystość odbędzie się w przestrzeni internetowej. Więcej informacji poniżej.

Zasady postępowania przy udzielaniu świadczeń w zakresie leczenia uzależnień w czasie trwania pandemii [INFORMACJA]

W związku z sytuacją epidemiczną, w dniu 4 listopada Ministerstwo Zdrowia wydało zalecenia dotyczące udzielania świadczeń w zakresie leczenia uzależnień, dotyczące zasad organizacji bezpośredniej pracy w ambulatoriach, prowadzenia oddzialu dziennego oraz całodobowego.

Jak? Być i działać razem. Już 24 listopada odbędzie się 9. Forum Inicjowania Rozwoju! [ON-LINE]

We wtorek, 24 listopada br. po raz dziewiąty odbędzie się Forum Inicjowania Rozwoju. W tym roku z powodu epidemii COVID-19 wydarzenie odbędzie się w formule on-line.

Światowy Dzień Adopcji - 9 listopada. Pomyślmy o dzieciach, które szukają domu pełnego miłości [WYWIAD]

Z roku na rok coraz więcej rodzin chce adoptować dziecko. Jednak polskie procedury i nacisk na pracę z biologicznymi krewnymi znacznie wydłużają czas, w którym dziecko może znaleźć nową rodzinę. O tym, jak wyglądają wszystkie etapy przysposobienia dziecka i dlaczego trudno jest adoptować małe dziecko, Natalii Kłopotek-Główczewskiej opowiada Joanna Bartoszewska, dyrektorka Pomorskiego Ośrodka Adopcyjnego w Gdańsku.

Już 10 listopada odbędzie się V Pomorski Konwent Regionalny Osób z Niepełnosprawnościami! [INFORMACJA]

V Pomorski Konwent Regionalny Osób z Niepełnosprawnościami odbędzie się 10 listopada 2020 roku w formie online, w godz. 10.00-13.00. Spotkanie poświęcone będzie tematyce: „Aktywna dostępność – jak działać, by żyć razem, nie osobno?"

XXVII posiedzenie Pomorskiego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej [RELACJA, PLIKI DO POBRANIA]

XXVII posiedzenie Pomorskiego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej odbyło się 20 października 2020. Komitet obradował zdalnie.

Pierwsze spotkanie Zespołu Zadaniowego do opracowania projektu WPWRiSPZ 2021-2030 [RELACJA, PLIKI DO POBRANIA]

W środę, 28 października 2020 roku w trybie online odbyło się pierwsze spotkanie Zespołu Zadaniowego do opracowania projektu Wojewódzkiego Programu Wspierania Rodziny i Systemu Pieczy Zastępczej na lata 2021-2030. W spotkaniu uczestniczyli członkowie Zespołu oraz Pani Katarzyna Świeczkowska – przedstawiciel Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Za nami 5 Lokalne Forum Międzysektorowe w Lęborku [RELACJA]

Zdjęcie przedstawia dyskusję ekspercką prowadzoną podczas Forum
Zdjęcie przedstawia dyskusję ekspercką prowadzoną podczas Forum. Fot. UM Lębork

W dniu 8 września 2020 roku w Lęborku odbyło się 5 Lokalne Forum Międzysektorowe zorganizowane przez UP Foundation - Fundację Inicjowania Rozwoju.

 

Spotkanie rozpoczął materiał wideo stworzony specjalnie na tę okazję, w którym Agnieszka Kapała-Sokalska - Członkini Zarządu Województwa Pomorskiego powitała uczestników oraz wprowadziła do głównego tematu spotkania, jakim była "Społeczna odpowiedzialność biznesu w niepewnych czasach". W ramach spotkania rozmawiano m.in. o społecznej roli biznesu - szczególnie lokalnego oraz o poprawie rzeczywistości konsumenckiej z uwzględnieniem ważnej sfery jaką jest ochrona środowiska . Podczas Forum nagrodzono także osoby szczególnie zaangażowane w akcję charytatywną "Maseczka dla Lęborka". Ponadto, Sonia Hilarecka - Kierownik OWES z subregionu słupskiego, opowiedziała o działalności prowadzonej w ramach swojego projektu. Spotkanie zakończyły natomiast warsztaty poprowadzone przez Agnieszkę Mróz, dotyczące projektowania usług w dobie zagrożenia koronawirusem.

W Forum uczestniczyło wiele wspaniałych osób, wśród których byli lokalni samorządowcy, Starosta Lęborski - Alicja Zajączkowska oraz Burmistrz Lęborka - Witold Namyślak. Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej reprezentowali natomiast Marlena Radelska oraz Marcin Mielewczyk z referatu ds. koordynacji polityki społecznej.

Lokalne Fora Międzysektorowe realizowane są w ramach projektu ROPS pn. Pomorski system przedsiębiorczości społecznej: koordynacja rozwoju ekonomii społecznej w województwie pomorskim na lata 2019-2022, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

[Poniżej znajduje się galeria zdjęć, przedstawiająca przebieg Forum. Fot: Urząd Miasta Lębork]

view szablon artykułu